Informacje24 lutego 2021, 07:32,

Kalorie w wodzie kokosowej. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w wodzie kokosowej. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność wody kokosowej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w wodzie kokosowej pochodzą w 15% z białka, 76% z węglowodanów i 9% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Coconut water)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma woda kokosowa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w wodzie kokosowej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Woda kokosowa - kalorie i wartości odżywcze

Woda kokosowa zawiera 19 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kapusta sitowata. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład szklanka wody kokosowej (215 g) to około 41 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka wody kokosowej (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 2 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 6 minut, pływać przez 5 minut lub biegać przez 4 minuty.

Czy woda kokosowa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Woda kokosowa to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii napojów). Spożywanie wody kokosowej wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród napojów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w wodzie kokosowej?

Woda kokosowa zawiera 0.72 g białka na 100g.
Szklanka wody kokosowej (215 g) zawiera ok. 1.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w wodzie kokosowej?

Woda kokosowa zawiera 3.71 g węglowodanów na 100g.
Szklanka wody kokosowej (215 g) zawiera ok. 8 g węglowodanów.

Ile waży woda kokosowa?

Szklanka wody kokosowej waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w wodzie kokosowej?

Woda kokosowa zawiera w sobie 1.1 g błonnika na 100g.
Szklanka wody kokosowej (215 g) zawiera ok. 2.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski24 lutego 2021, 05:16,

Charakterystyka dystrybucji selektywnej i dystrybucji intensywnej

Charakterystyka dystrybucji selektywnej i dystrybucji intensywnej

Dystrybucja w ekonomii, generalnie odpowiada i jest związana z transferem. Jednak pojęcie to jest bardziej rozbudowane ze względu na fakt, że obejmuje pełen zakres czynności, dotyczących pokonywania czasu i przestrzeni pomiędzy charakterystycznymi dla siebie miejscami docelowymi, którymi są w tym przypadku, producent i konsument.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wybrane drogi komunikacji w ekonomii

Za dystrybucję w ekonomii, odpowiedzialny jest także marketing, który jest procesem społecznym, skoncentrowanym na zaspakajaniu potrzeb podmiotów zastanych, rynku gospodarczego. Marketing dystrybuuje towary, usługi i przenosi wartości, pomiędzy stronami wymiany, jakimi są producenci i konsumenci. Celem wybranej przez niego strategii, ostatecznie jest zawsze zysk.

Sam w sobie marketing, jest właściwie metodą i zasadą działania. Sposobem myślenia skoncentrowanym na skomplikowanych taktykach, określanych jako jego poszczególne rodzaje, takich jak np.: 

  • content marketing
  • ambient marketing,
  • marketing selektywny,
  • czy marketing mobilny. 

Marketing selektywny – czym jest?

Marketing selektywny stosowany jest przez większość firm. Marketing selektywny koncentruje się na ogół na kilku segmentach. Marketing selektywny wymaga stosowania mieszanki marketingowej, mianowicie – cen, polityki produktu, promocji oraz dystrybucji - dla różnych segmentów rynku.

Więcej informacji na http://www.finansowe.edu.pl.

Wokół zagadnień pojęcia dystrybucji - strategia dystrybucji selektywnej oraz dystrybucja intensywna

Dystrybucja natomiast, jest pojęciem szerszym i nieco starszym, ponieważ dotyczy całej przestrzeni funkcjonowania usługodawstwa. Odpowiada za pokonywanie wszelkich istniejących na rynku różnic, które możemy podzielić na: 

  • przestrzenne, 
  • czasowe, 
  • ilościowe, 
  • ofertowe.

Dysfunkcja i rozdwojenie, z którym spotykamy się już w definicyjnej konstrukcji dystrybucji, polega na tym, że dążąc do zniwelowania różnic, obecnych na rynku i w handlu, transfer i przenoszenie musiało ulec podziałom zakresowym oraz przestrzennym. Doszło do tego, zarówno ze względu na producentów jak i oferowane przez nich przedmioty. Wymuszone działaniem sił rynku, “definicyjne rozdwojenie jaźni”, widoczne jest w tym, że pierwsza zasada pojęcia dystrybucji, oparta na dążeniu do zlikwidowania podziałów, sama musiała ulec rozdrobnieniu i poddać się rozbiorowi. 

Rodzaje dystrybucji  - dystrybucja selektywna  i dystrybucja intensywna 

Selektywność w naukach społecznych oznacza wybiórczość dystrybucji. Rodzaj proporcjonalnego stosunku, wspartego o oczekiwany i zamierzony cel, którym jest z reguły zysk. Profit powinien być oczywiście jak największy w stosunku do oczekiwanej przez nas straty. Z porażką, ekonomia i handel są oswojone i mają na co dzień do czynienia. 

Selekcja i wpływ intensywności rynki

Selekcja to również wybór. Często kierujący się jakąś zasadą, warunkiem czy określonym z góry dobrem. Najważniejsza różnica jaką znajdujemy pomiędzy dwoma rodzajami dystrybucji, których opisem zajmuje się ten artykuł, polega na tym, że towarów pochodzących z dystrybucji selektywnej na rynku jest mniej niż tych, które wchodzą w obszar dystrybucji intensywnej. 

Podział skoncentrowany na oryginale i wybiórczym działaniu

Z dystrybucją selektywną mamy do czynienia wówczas, gdy oferowany przez producenta przedmiot, wyróżnia się spośród innych, ze względu na jakąś określoną, wyjątkową cechę. Niepowtarzalność, która jest typowa dla tzw. oryginałów, rzeczy często unikatowych, sprawdzonych pod względem jakości i wartości, powoduje selektywność ich dystrybucji oraz sprawia, że jest ich po prostu mniej na rynku i ciężej jest na nie trafić. Przedmiotami dystrybucji selektywnej są z reguły rzeczy drogie i rzadkie.

Więcej istotnych informacji, na temat dystrybucji selektywnej, znaleźć można w artykule https://www.trinet.com.pl/dystrybucja-selektywna-i-dystrybucja-intensywna-charakterystyka/.

Źródło zdjęcia: http://www.finansowy.org.pl.

Na jakich zasadach działa dystrybucja selektywna? Dystrybucja selektywna przykłady

By łatwiej móc zrozumieć i wyobrazić sobie to jak działa dystrybucja selektywna, dobrze jest odwołać się do tłumaczenia na polski, angielskiego słowa “select”, które odpowiada czynnościom takim jak: wybieranie, dobieranie, typowanie czy selekcjonowanie. Za pomocą wąskich kanałów komunikacji i transferu, przedmioty zostają przekazane w posiadanie zaufanych pośredników, którzy następnie zajmują się ich rozdysponowaniem i przekazaniem w ręce klientów.  

Dystrybucja intensywna – przykłady, wyjaśnienie

Dystrybucja intensywna to “oferta masowa”. Powszechne rzeczy i przedmioty codziennego użytku, na które zwykle nie zwracamy zbyt wielkiej uwagi, a bez których, ciężko byłoby nam się obejść. Są nimi np. produkty spożywcze, leki, odzież. Trudno sobie wyobrazić, nasze normalne funkcjonowanie bez ich bezpośredniego w nim udziału. Przez ich elementarny wpływ na nasze życie, można uznać, iż są one rodzajem produktów posiadających charakter  rzeczy niezbędnych. Strategia dystrybucji intensywnej, nie należy do specjalnie skomplikowanych, ponieważ bazuje na dużych wartościach i stałym poszerzaniu terytorium dostępności. 

Selektywna dystrybucja współcześnie

Obecnie dystrybucja intensywna, nie jest najlepiej odbierana przez społeczeństwo. Być może jest to wywołane kryzysem epidemicznym koronawirusa lub obserwowalną przed czterema laty, nadprodukcją na rynku żywności.

O kryzysie przeinwestowania przestrzenidystrybucji intensywnej, mogliśmy się dowiedzieć z mediów. Za określonym działaniem i jego konsekwencjami, zawsze stoją ludzie. Czy można ich jednak winić za to, że podjęli decyzję, która następnie padła ofiarą warunków i mechanizmów zewnętrznych, takich jak dystrybucja, marketing czy inne niezależne zjawiska systemów, które wszyscy zgodnie uznajemy za społeczne? Dlatego warto się czasem zastanowić, nad tym na co mamy wpływ, a co zupełnie nie zależy już od nas. 

Źródło:

Przeczytaj też Filmy na podstawie książek Nicholasa Sparksa.

autor/źródło: trinet.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie