Informacje10 maja, 07:32,

Kalorie w szałwii. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w szałwii. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność szałwii. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w szałwii pochodzą w 11% z białka, 61% z węglowodanów i 29% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma szałwia, ile waży szałwia lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w szałwii, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Sage - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma tiramisu? Nie uwierzysz

Szałwia - kalorie i wartości odżywcze

Szałwia zawiera 315 kcal na 100g.

Na przykład garść liści szałwii (25 g) to około 79 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść liści szałwii (25 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 11 minut, pływać przez 9 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy szałwia tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Niezwykle duża zawartość kalorii w szałwii stawia ten produkt w czołówce najbardziej kalorycznych z kategorii zioła. Spożywanie szałwii wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród ziół.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w szałwii?

Liście szałwii zawierają 10.63 g białka na 100g.
Garść liści szałwii (25 g) zawiera ok. 2.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w liściach szałwii?

Liście szałwii zawierają 60.73 g węglowodanów na 100g.
Garść liści szałwii (25 g) zawiera ok. 15.2 g węglowodanów.

Ile waży szałwia?

Garść liści szałwii waży ok. 25g.

Ile błonnika jest w liściach szałwii?

Liście szałwii zawierają w sobie 40.3 g błonnika na 100g.
Garść liści szałwii (25 g) zawiera ok. 10.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 34% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje9 maja, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w serze wędzonym ? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w serze wędzonym ? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność sera wędzonego . Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w serze wędzonym pochodzą w 28% z białka, 0% z węglowodanów i 72% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ser wędzony, ile waży ser wędzony lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w serze wędzonym , (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Smoked cheese - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Jaka jest zawartość kalorii w chipsach? Sprawdziliśmy

Ser wędzony - kalorie i wartości odżywcze

Ser wędzony zawiera 321 kcal na 100g.

Przykładowo plaster sera wędzonego (20 g) to około 64 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster sera wędzonego (20 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 3 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 9 minut, pływać przez 8 minut lub biegać przez 6 minut.

Czy ser wędzony tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w serze wędzonym jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii produktów nabiałowych. Spożywanie sera wędzonego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w serze wędzonym ?

Ser wędzony zawiera 21.43 g białka na 100g.
Plaster sera wędzonego (20 g) zawiera ok. 4.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w serze wędzonym ?

0 g węglowodanów - ser wędzony nie zawiera węglowodanów.

Ile waży ser wędzony?

Plaster sera wędzonego waży ok. 20g.

Ile błonnika jest w serze wędzonym ?

0 g błonnika - ser wędzony nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie