Informacje30 maja, 07:32,

Kalorie w soku wiśniowym. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w soku wiśniowym. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność soku wiśniowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w soku wiśniowym pochodzą w 5% z białka, 93% z węglowodanów i 2% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma sok wiśniowy, ile waży sok wiśniowy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w soku wiśniowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cherry juice - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma musli. Byliśmy zaskoczeni

Sok wiśniowy - kalorie i wartości odżywcze

Sok wiśniowy zawiera 39 kcal na 100g.

Na przykład szklanka soku wiśniowego (215 g) to około 84 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka soku wiśniowego (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy sok wiśniowy tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w soku wiśniowym stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii soków pod względem kaloryczności. Spożywanie soku wiśniowego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród soków.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w soku wiśniowym?

Sok wiśniowy zawiera 0.5 g białka na 100g.
Szklanka soku wiśniowego (215 g) zawiera ok. 1.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w soku wiśniowym?

Sok wiśniowy zawiera 9.2 g węglowodanów na 100g.
Szklanka soku wiśniowego (215 g) zawiera ok. 19.8 g węglowodanów.

Ile waży sok wiśniowy?

Szklanka soku wiśniowego waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w soku wiśniowym?

0 g błonnika - sok wiśniowy nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski3 czerwca, 13:02,

Czym jest Intrastat i kogo obowiązuje?

Czym jest Intrastat i kogo obowiązuje?

Intrastat to system, który w Unii Europejskiej funkcjonuje już od 1993 roku i gromadzi statystyki związane z handlem towarami pomiędzy poszczególnymi państwami.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

  1. Co zawiera deklaracja Intrastat?
  2. Jak dokonać zgłoszenia statystycznego Intrastat?
  3. Spedycja z wykorzystaniem transportu morskiego

W Polsce system wprowadzono z dniem 1 maja 2004 roku i obejmuje on wysyłki oraz przewóz tych towarów, które nie są objęte cłem.

Co zawiera deklaracja Intrastat?

W prawidłowo wypełnionej deklaracji Intrastat powinny znaleźć się takie dane jak te, które są w standardowej deklaracji celnej. Chodzi przede wszystkim o:

  • kraj pochodzenia danego towaru,
  • kod taryfy celnej CN,
  • zadeklarowaną wartość towaru,
  • masę netto,
  • ilość.

Deklarację składa się w okresach miesięcznych. Oddzielnie dla towaru, który został przywieziony do kraju i oddzielnie dla towarów wysłanych do innych krajów. W celu uniknięcia błędów w składanych deklaracjach warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która zajmuje się takimi sprawami na co dzień. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów.

Jak dokonać zgłoszenia statystycznego Intrastat?

Jedną z nich jest agencja celna zatrudniająca najlepszych specjalistów. Agencja zajmuje się między innymi przygotowywaniem zgłoszeń i odpraw celnych, weryfikacją dokumentów, tworzeniem dokumentacji, obsługą deklaracji, a także może reprezentować klienta przed urzędami. Agencja udziela klientom wsparcia w kwestii zgłoszeń statystycznych Intrastat, dzięki czemu nie muszą oni tracić czasu na samodzielne załatwianie skomplikowanych formalności. Przy handlu na większą skalę jest to ogromnym ułatwieniem dla przedsiębiorców.

Spedycja z wykorzystaniem transportu morskiego

Agencja celna zapewni więc pomoc z przygotowaniem dokumentacji i odpraw celnych przy imporcie, eksporcie oraz tranzycie. Agencje te, często prowadzone są przez firmy zajmujące się spedycją morską, drogową, czy kolejową. Mogą z niej skorzystać firmy, które planują przetransportować przesyłki drobnicowe, specjalistyczne oraz kontenerowe. Tego typu spedycja pozwala na wybór armatorów, przewoźników i trasy w sposób optymalny i bezpieczny, co skraca czas dostawy i pozwala znacznie obniżyć koszty.

Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem rośnie liczba firm, które postanowiły skorzystać z transportu morskiego. Za wybraniem spedycji, posiadającej agencję celną przemawia to, że świadczy usługę w sposób kompleksowy, co obejmuje współpracę z liniami oceanicznymi, czy konsolidację przesyłek. Klient może więc zostawić transport specjalistom, a samemu skupić się na rozwijaniu biznesu.

autor/źródło: Artykuł partnera

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie