Informacje27 marca 2020, 07:32,

Kalorie w plackach ziemniaczanych. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w plackach ziemniaczanych. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność placków ziemniaczanych. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w plackach ziemniaczanych pochodzą w 9% z białka, 41% z węglowodanów i 49% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają placki ziemniaczane, ile ważą placki ziemniaczane lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w plackach ziemniaczanych, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Potato pancakes - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy makaron ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Placki ziemniaczane - kalorie i wartości odżywcze

Placki ziemniaczane zawierają 268 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) to około 121 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 17 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy placki ziemniaczane są tuczące i czy powninno się je jeść na diecie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w plackach ziemniaczanych stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii produktów gotowych pod względem kaloryczności. Spożywanie placków ziemniaczanych wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w plackach ziemniaczanych?

Placki ziemniaczane zawierają 6.08 g białka na 100g.
Średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) zawiera ok. 2.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w plackach ziemniaczanych?

Placki ziemniaczane zawierają 27.81 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) zawiera ok. 12.5 g węglowodanów.

Ile ważą placki ziemniaczane?

Średniej wielkości placki ziemniaczane (część jadalna po obraniu) waży ok. 45g.

Ile błonnika jest w plackach ziemniaczanych?

Placki ziemniaczane zawierają w sobie 3.3 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) zawiera ok. 1.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje26 marca 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w polędwiczce wieprzowej? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w polędwiczce wieprzowej? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność polędwiczki wieprzowej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w polędwiczce wieprzowej pochodzą w 77% z białka, 0% z węglowodanów i 23% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma polędwiczka wieprzowa, ile waży polędwiczka wieprzowa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w polędwiczce wieprzowej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pork tenderloin - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy makaron ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Polędwiczka wieprzowa - kalorie i wartości odżywcze

Polędwiczka wieprzowa zawiera 143 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g polędwiczek wieprzowych można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 20 minut, pływać przez 17 minut lub biegać przez 14 minut.

Czy polędwiczka wieprzowa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w polędwiczce wieprzowej jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii mięs. Spożywanie polędwiczki wieprzowej wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w polędwiczce wieprzowej?

Polędwiczki wieprzowe zawierają 26.17 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w polędwiczkach wieprzowych?

0 g węglowodanów - polędwiczki wieprzowe nie zawierają węglowodanów.

Ile waży polędwiczka wieprzowa?

Jesteśmy w trakcie ważenia polędwiczki wieprzowej. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g polędwiczki wieprzowej.

Ile błonnika jest w polędwiczkach wieprzowych?

0 g błonnika - polędwiczki wieprzowe nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie