Informacje3 października, 07:32,

Kalorie w mięsie z rekina. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w mięsie z rekina. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność mięsa z rekina. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mięsie z rekina pochodzą w 67% z białka, 0% z węglowodanów i 33% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Shark meat)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma mięso z rekina lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mięsie z rekina, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Mięso z rekina - kalorie i wartości odżywcze

Mięso z rekina zawiera 130 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Przeczytaj też: Czy pierś z kurczaka ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g mięsa z rekina można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 6.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 19 minut, pływać przez 15 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy mięso z rekina tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w mięsie z rekina stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii ryb pod względem kaloryczności. Spożywanie mięsa z rekina wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mięsie z rekina?

Mięso z rekina zawiera 20.98 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w mięsie z rekina?

0 g węglowodanów - mięso z rekina nie zawiera węglowodanów.

Ile waży mięso z rekina?

Jesteśmy w trakcie ważenia mięsa z rekina. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g mięsa z rekina.

Ile błonnika jest w mięsie z rekina?

0 g błonnika - mięso z rekina nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje2 października, 07:32,

Ile kalorii jest w mango? My już wiemy

Ile kalorii jest w mango? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność mango. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mango pochodzą w 3% z białka, 94% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Mango)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma mango lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mango, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Mango - kalorie i wartości odżywcze

Mango zawiera 70 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Ile kalorii ma batat? Nie uwierzysz

Przykładowo średniej wielkości mango (280 g) to około 196 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości mango (280 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 3.5 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 10 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 28 minut, pływać przez 23 minuty lub biegać przez 20 minut.

Czy mango tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Ilość kalorii w mango jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie mango wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Mango zawiera szereg cennych substancji odżywczych, z czego najbardziej charakterystyczna jest magniferyna -  glikozyd przeciwzapalny i przeciwbólowy, który skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby. Z racji wysokiego potencjału antyoksydacyjnego zwalcza wolne rodniki, zapobiegając miażdżycy, zawałowi serca, udarowi czy cukrzycy. Prawdopodobnie magniferyna zapobiega także transformacji nowotworowej.

Inne cenione składniki odżywcze zawarte w owocu mango to: witaminy A, C i E oraz z grupy B, karoteny, błonnik oraz minerały: fosfor, miedź, potas, cynk, sód, magnez i żelazo. 

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mango?

Owoce mango zawierają 0.5 g białka na 100g.
Średniej wielkości mango (280 g) zawiera ok. 1.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach mango?

Owoce mango zawierają 17 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości mango (280 g) zawiera ok. 47.6 g węglowodanów.

Ile waży mango?

Średniej wielkości mango (część jadalna po obraniu) waży ok. 280g.

Ile błonnika jest w owocach mango?

Owoce mango zawierają w sobie 1.8 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości mango (280 g) zawiera ok. 5 g błonnika. Odpowiada to ok. 17% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie