Informacje23 czerwca 2020, 07:32,

Kalorie w makaronie razowym. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w makaronie razowym. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność makaronu razowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w makaronie razowym pochodzą w 14% z białka, 77% z węglowodanów i 8% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma makaron razowy, ile waży makaron razowy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w makaronie razowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Wholemeal pasta - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Makaron razowy - kalorie i wartości odżywcze

Makaron razowy zawiera 159 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g makaronu razowego można porównać do kalorii, które zawiera np. 3 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1 szklanka mleka, 8 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 23 minuty, pływać przez 19 minut lub biegać przez 16 minut.

Czy makaron razowy tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Makaron razowy to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii produktów zbożowych). Spożywanie makaronu razowego wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w makaronie razowym?

Makaron razowy zawiera 5.82 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w makaronie razowym?

Makaron razowy zawiera 31.51 g węglowodanów na 100g.

Ile waży makaron razowy?

Jesteśmy w trakcie ważenia makaronu razowego. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g makaronu razowego.

Ile błonnika jest w makaronie razowym?

Makaron razowy zawiera w sobie 4.6 g błonnika na 100g.
100g makaronu razowego zawiera ok. 4.6 g błonnika. Odpowiada to ok. 15% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje22 czerwca 2020, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma figa. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma figa. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność figi. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w fidze pochodzą w 4% z białka, 93% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma figa, ile waży figa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w fidze, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Figs - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma jagoda? Nie uwierzysz

Figa - kalorie i wartości odżywcze

Figa zawiera 74 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości figa (70 g) to około 52 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości figa (70 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 2.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 7 minut, pływać przez 6 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy figa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w fidze stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie figi wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Figi zawierają bardzo dużo kluczowych dla zdrowia składników odżywczych. Mowa chociażby o błonniku – suszone figi zawierają go niezwykle dużo.

Suszone figi to także prawdziwa skarbnica wapnia – 100 g suszonych owoców zawiera go tyle, co szklanka mleka.

Figi dostarczają ponadto dużych ilości witamin A, C, K i z grupy B oraz mikroelementów: żelaza, magnezu, fosforu, potasu czy kwasu foliowego.

Figi suszone zawierają wiele wartości odżywczych, ale także kalorii, zaś świeże owoce są lżejszą propozycją.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w fidze?

Figi zawierają 0.75 g białka na 100g.
Średniej wielkości figa (70 g) zawiera ok. 0.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w figach?

Figi zawierają 19.18 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości figa (70 g) zawiera ok. 13.4 g węglowodanów.

Ile waży figa?

Średniej wielkości figa (część jadalna po obraniu) waży ok. 70g. Garść fig waży ok. 240g.

Ile błonnika jest w figach?

Figi zawierają w sobie 2.9 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości figa (70 g) zawiera ok. 2 g błonnika. Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie