Informacje23 grudnia 2019, 07:32,

Kalorie w grejpfrucie. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w grejpfrucie. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność grejpfruta. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w grejpfrucie pochodzą w 7% z białka, 91% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma grejpfrut, ile waży grejpfrut lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w grejpfrucie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Grapefruit - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w cydrze? My już wiemy

Grejpfrut - kalorie i wartości odżywcze

Grejpfrut zawiera 42 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości grejpfrut (265 g) to około 111 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości grejpfrut (265 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 5.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 16 minut, pływać przez 13 minut lub biegać przez 11 minut.

Czy grejpfrut tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mała zawartość kalorii w grejpfrucie stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii owoców. Spożywanie grejpfruta wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Grejpfrut dostępny jest w kilku odmianach – żółtej, zielonej, czerwonej i różowej, z czego te dwie ostatnie mają najwięcej witaminy C. Z kolei odmiana czerwona jest bardzo bogata w likopen oraz liczne antyoksydanty. Mimo tych subtelnych różnic każdy grejfrut jest niezwykle zdrowy i dostarcza witaminy A i z grupy B, oraz minerałów, zwłaszcza potasu, wapnia, żelaza, magnezu i cynku. Godne uwagi są także pestki grejpfruta – ekstrakt z pestek wykorzystywany jest w kosmetologii.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w grejpfrucie?

Grejpfruty zawierają 0.77 g białka na 100g.
Średniej wielkości grejpfrut (265 g) zawiera ok. 2 g białka.

Ile węglowodanów jest w grejpfrutach?

Grejpfruty zawierają 10.7 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości grejpfrut (265 g) zawiera ok. 28.4 g węglowodanów.

Ile waży grejpfrut?

Średniej wielkości grejpfrut (część jadalna po obraniu) waży ok. 265g.

Ile błonnika jest w grejpfrutach?

Grejpfruty zawierają w sobie 1.7 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości grejpfrut (265 g) zawiera ok. 4.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 15% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje22 grudnia 2019, 07:32,

Ile kalorii jest w jeżynie? My już wiemy

Ile kalorii jest w jeżynie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność jeżyny. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jeżynie pochodzą w 11% z białka, 79% z węglowodanów i 9% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jeżyna, ile waży jeżyna lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jeżynie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Blackberries - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kaszanka. Byliśmy zaskoczeni

Jeżyna - kalorie i wartości odżywcze

Jeżyna zawiera 43 kcal na 100g.

Przykładowo garść jeżyn (70 g) to około 30 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść jeżyn (70 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy jeżyna tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mała ilość kalorii w jeżynie stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii owoców. Spożywanie jeżyny wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Jeżyny zawierają bardzo duże ilości przeciwutleniaczy, ale także witamin, zwłaszcza witaminy C. Garść jeżyn pokrywa niemal 30% dziennego zapotrzebowania na ten składnik odżywczy. Jakie inne skarby skrywają te niepozorne owoce? Błonnik, ksylitol, witaminy A, E i K, magnez, potas, mangan czy miedź to tylko niektóre z nich. Z racji tak bogatego składu odżywczego jeżyny są cennymi składnikami diety, ale znajdują zastosowanie także jako wartościowy składnik kosmetyków odmładzających czy  łagodzących liczne schorzenia skórne.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jeżynie?

Jeżyny zawierają 1.39 g białka na 100g.
Garść jeżyn (70 g) zawiera ok. 1 g białka.

Ile węglowodanów jest w jeżynach?

Jeżyny zawierają 9.61 g węglowodanów na 100g.
Garść jeżyn (70 g) zawiera ok. 6.7 g węglowodanów.

Ile waży jeżyna?

Garść jeżyn waży ok. 70g.

Ile błonnika jest w jeżynach?

Jeżyny zawierają w sobie 5.3 g błonnika na 100g.
Garść jeżyn (70 g) zawiera ok. 3.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 12% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie