Informacje12 grudnia 2020, 07:32,

Kalorie w gęsinie. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w gęsinie. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność mięsa z gęsi. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w gęsinie pochodzą w 59% z białka, 0% z węglowodanów i 41% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Goose)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma mięso z gęsi lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w gęsinie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Mięso z gęsi - kalorie i wartości odżywcze

Mięso z gęsi zawiera 161 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Przeczytaj też: Ile kalorii ma komosa ryżowa? Nie uwierzysz

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g mięsa z gęsi można porównać do kalorii, które zawiera np. 3 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1 szklanka mleka, 8 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 23 minuty, pływać przez 19 minut lub biegać przez 16 minut.

Czy mięso z gęsi tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w gęsinie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii mięs pod względem kaloryczności. Spożywanie mięsa z gęsi wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w gęsinie?

Mięso z gęsi zawiera 22.75 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w gęsinie?

0 g węglowodanów - mięso z gęsi nie zawiera węglowodanów.

Ile waży mięso z gęsi?

Jesteśmy w trakcie ważenia mięsa z gęsi. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g mięsa z gęsi.

Ile błonnika jest w gęsinie?

0 g błonnika - mięso z gęsi nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski16 grudnia 2020, 12:57,

Dlaczego warto badać serce po COVID-19?

Dlaczego warto badać serce po COVID-19?

Od marca 2020 w naszym kraju odnotowano już ponad milion przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To danie oficjalne, a jak to jest w praktyce. Mówi się o kilkukrotnie wyższej liczbie. Szereg osób, które COVID-19 przechodzą bezobjawowo nieuchwytna jest statystykom. Z kolei część zakażonych, których przebieg choroby nie kwalifikuje do leczenia szpitalnego, zwyczajnie nie zgłasza się do sanepidu. COVID-19 jest groźny szczególnie ze względu na fakt, że wiele następstw wirusa wciąż pozostaje niezbadanych. Na raport o tym jak bardzo groźny jest dla nas koronawirus przyjdzie nam poczekać co najmniej kilka lat, gdy uda się nam trafnie odczytać następstwa przebytej choroby. Niektóre powikłania są jednak stwierdzane coraz częściej, jednym z nich jest zapalenie mięśnia sercowego i inne problemy natury kardiologicznej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dlaczego SARS-CoV-2 jest groźny dla serca?

Jedna ze stawianych obecnie tez, wskazuje, że wirus wnika do komórek płuc przez receptory ACE2. Receptory te występują także w komórkach mięśnia sercowego. Tak samo jak płuca SARS-CoV-2 uszkodzić może zatem mięsień sercowy. W związku z tym wirus SARS-CoV-2 może też uszkadzać także komórki mięśnia sercowego.

Badania, które publikowane są na łamach prasy naukowej również podkreślają tą analogię. Kardiolodzy ze Szpitala Uniwersyteckiego we Frankfurcie, pod kierownictwem Valentina Püntmann, przeprowadzili badania rezonansu magnetycznego u 100 pacjentów z COVID-19. W wyniku badania u 60 osób stwierdzono stan zapalny mięśnia sercowego, który widoczny był nawet 71 dni po przebytej chorobie.

Związek przyczynowo skutkowy i wpływ wirusa na stan serca badają także specjaliści z Wielkiej Brytanii. Doktor Sam Mohiddin prowadzi aktualnie badania, w ramach których chce zbadać jak największą grupę pacjentów zakażonych COVID-19 właśnie pod kątem powikłań natury kardiologicznej.

Tylko pełna diagnostyka da nam odpowiedzi na wiele istotnych dziś pytań. Jak dochodzi do powikłań? Czy wirus powoduje powikłania niezależnie od wieku? Jak można im przeciwdziałać? Na odpowiedź na te pytania przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Jakie badanie serca wykonać?

Badanie pracy serca możliwe jest przy użyciu kilku narzędzi. Jednym z nich jest echo serca. Echo serca, zwane też echokardiografią serca, to nic innego jak badanie za pomocą fal ultradźwiękowych, które przenikają przez tkankę i dobijają się od niej pozwalając na zobrazowanie na żywo pracy narządu na ekranie monitora. Dzięki badaniu echo serca można obejrzeć nie tylko to jak wygląda, ale także jak pracuje serce i jego poszczególne elementy. Specjalista doświadczony w wykonywaniu tego badania bez trudu powinien przy jego pomocy wykryć nieprawidłowości w pracy serca lub zmiany w budowie.

Co nam da echo serca?

W przypadku pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem, niezależnie od tego czy była to forma ciężka czy tez bezobjawowa warto samemu monitorować i być szczególnie wyczulonym na niepokojące oznaki chorób serca. Nie powinniśmy przejść obojętnie w obliczu bóli w klatce piersiowej, kołatania serca czy utrzymujących się duszności. Oczywiście, elementy tej układanki dużo trudniej połączyć, gdy koronawirusa przechodzimy bezobjawowo. Niestety jest to bardzo częsty problem diagnostyki wielu chorób, jeśli bowiem nasze samopoczucie jest dobre, to podejrzane oznaki mogą zostać przez nas zignorowane. Co zatem robić? Badać się, gdy podejrzewamy, że mogło dojść do zakażenia. W dobie ograniczonych kontaktów społecznych, gdy nasze życie sprowadza się do pracy, domu, ewentualnie zakupów, dużo łatwiej jest nam ocenić prawdopodobieństwo zarażenia.

autor/źródło: cardioteam.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie