Informacje29 listopada 2019, 07:31,

Kalorie w filecie z dorsza. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w filecie z dorsza. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność dorsza. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w filecie z dorsza pochodzą w 92% z białka, 0% z węglowodanów i 8% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma dorsz, ile waży dorsz lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w filecie z dorsza, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cod - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy kawa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Dorsz - kalorie i wartości odżywcze

Dorsz zawiera 82 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g dorsza można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy dorsz tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Dorsz to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii ryb i owoców morza). Spożywanie dorsza wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w filecie z dorsza?

Dorsz zawiera 17.81 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w filecie z dorsza?

0 g węglowodanów - dorsz nie zawiera węglowodanów.

Ile waży dorsz?

Jesteśmy w trakcie ważenia dorsza. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g dorsza.

Ile błonnika jest w filecie z dorsza?

0 g błonnika - dorsz nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski3 grudnia 2019, 10:15,

Czym się zajmuje agencja pracy i w czym może pomóc?

Czym się zajmuje agencja pracy i w czym może pomóc?

Mogłoby się wydawać, że agencje pracy zajmują się głównie poszukiwaniem pracowników dla firm, z którymi współpracują. Choć jest to jedno z głównych zadań, to tak naprawdę zakres działalności agencji jest znacznie szerszy. Warto dowiedzieć się, czym zajmują się agencje pracy i to bez względu na to, czy jest się pracodawcą, pracownikiem, czy osobą poszukującą pracy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Agencja pracy pomaga pracodawcom i pracownikom

Podstawowym zadaniem agencji zatrudnienia jest pośredniczenie pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Dokładniej mówić agencja pracy pomaga znaleźć zatrudnienie osobom, które go poszukują, a pracodawcą pracowników o pożądanych kwalifikacjach. Zadanie to może być spełniane na różne sposoby, za pomocą różnych rozwiązań.

Rozpowszechnianie ofert pracy

Kolejnym zadaniem, które wykonują agencje pracy, jest rozpowszechnianie ofert zatrudnienia. Często w dużym stopniu ułatwia to dotarcie do potencjalnych pracowników. Ponadto agencja zatrudnienia nie tylko rozpowszechnia ogłoszenia, ale pomaga je tworzyć. W ten sposób łatwiej jest znaleźć pracownika o danych kwalifikacjach. Co więcej, pracownicy i osoby poszukujące pracy w jasny i prosty sposób mogą zobaczyć, czego pracodawca oczekuje, ale także co ma do zaoferowania.

Analiza rynku zatrudnienia

Agencja pracy wykonuje także szereg działań związanych z analizą aktualnych trendów na rynku pracy. Pozwala to pracodawcom obrać odpowiedni kierunek rozwoju oraz podjąć działania dotyczące podwyżek, zatrudnienia nowych pracowników, redukcji etatów lub rozszerzenia kampanii zatrudnienia. Bez wątpienia agencje zatrudnienia pełnią zatem rolę doradczą dla firm.

Prowadzenie rekrutacji i doradztwo personalne

W zależności od zakresu oferowanych usług oraz potrzeby pracodawcy, agencja pracy może także prowadzić rekrutację samodzielnie. Zazwyczaj dotyczy to wstępnych etapów rekrutacji podczas dużych kampanii. W ten sposób pozwala to dobrać tylko najlepszych kandydatów. W niektórych przypadkach cały proces rekrutacyjny może spoczywać na barkach agencji zatrudnienia.

Agencja pracy może także prowadzić doradztwo personalne dla osób szukających pracy lub chcących dalej się rozwijać. Może to w znacznym stopniu ułatwić wybór nowej ścieżki kariery, nowych kierunków rozwoju itp. To też idealny sposób, aby stwierdzić jakie umiejętności i cechy warto szlifować, a nad jakimi trzeba mocniej popracować.

Podsumowując, agencja zatrudnienia ma naprawdę szerokie spectrum działania. Dzięki temu rozwiązania przez nią oferowane są tak skuteczne i chętnie wybierane przez pracodawców i pracowników.

 

autor/źródło: arfahr.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie