Informacje6 lipca 2020, 07:32,

Kalorie w bułce. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w bułce. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność bułki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w bułce pochodzą w 14% z białka, 67% z węglowodanów i 19% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma bułka, ile waży bułka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w bułce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Dinner roll - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Bułka - kalorie i wartości odżywcze

Bułka zawiera 310 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości bułka (50 g) to około 155 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości bułka (50 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 8 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 22 minuty, pływać przez 18 minut lub biegać przez 16 minut.

Czy bułka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w bułce stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii pieczyw pod względem kaloryczności. Spożywanie bułki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród pieczyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w bułce?

Bułki zawierają 10.86 g białka na 100g.
Średniej wielkości bułka (50 g) zawiera ok. 5.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w bułkach?

Bułki zawierają 52.04 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości bułka (50 g) zawiera ok. 26 g węglowodanów.

Ile waży bułka?

Średniej wielkości bułka (część jadalna po obraniu) waży ok. 50g.

Ile błonnika jest w bułkach?

Bułki zawierają w sobie 2 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości bułka (50 g) zawiera ok. 1 g błonnika. Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje5 lipca 2020, 07:32,

Czy kurkuma ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy kurkuma ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność kurkumy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kurkumie pochodzą w 8% z białka, 68% z węglowodanów i 23% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kurkuma, ile waży kurkuma lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kurkumie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Turmeric - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Kurkuma - kalorie i wartości odżywcze

Kurkuma zawiera 354 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości kurkuma (90 g) to około 319 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości kurkuma (90 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 6 jabłek, 4 szklanki coli, 3 plastry sera żółtego, 3 kromki chleba, 2.5 szklanki mleka, 16.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 45 minut, pływać przez 38 minut lub biegać przez 32 minuty.

Czy kurkuma tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w kurkumie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii przypraw pod względem kaloryczności. Spożywanie kurkumy wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród przypraw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kurkumie?

Korzenie kurkumy zawierają 7.83 g białka na 100g.
Średniej wielkości kurkuma (90 g) zawiera ok. 7 g białka.

Ile węglowodanów jest w korzeniach kurkumy?

Korzenie kurkumy zawierają 64.9 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości kurkuma (90 g) zawiera ok. 58.4 g węglowodanów.

Ile waży kurkuma?

Średniej wielkości kurkuma (część jadalna po obraniu) waży ok. 90g. Łyżka kurkumy waży ok. 10g.

Ile błonnika jest w korzeniach kurkumy?

Korzenie kurkumy zawierają w sobie 21 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości kurkuma (90 g) zawiera ok. 18.9 g błonnika. Odpowiada to ok. 63% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie