Informacje26 sierpnia 2016, 19:00,

KALIBER 44 Rynek Muzyczny Piaseczno

26 sierpnia 2016 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert na zakończenie wakacji, podczas którego wystąpi legenda polskiej sceny hiphopowej - Kaliber 44. Koncert odbędzie się w ranach akcji Rynek Muzyczny, na scenie plenerowej na miejskim rynku w Piasecznie.

KALIBER 44 RYNEK MUZYCZNY PIASECZNO

Podczas koncertu, będzie można usłyszeć kawałki z nowej płyty zespołu pt. Ułamek tarcia. Abradab i Joka mówią: Mimo, że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. To album dla naszych wiernych fanów, zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip-hop. Serdecznie zapraszamy na koncert Kaliber 44 do Piaseczna.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje19 sierpnia 2016, 17:00,

Finisaż wystawy Plakat PRL z lat 1970 - 1980 w Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza 19 sierpnia 2016 roku na finisaż wystawy pn.: Plakat PRL z lat 1970 - 1980. Podczas finisażu, który rozpocznie się o godz 17.00, będzie można ugasić pragnienie wodą sodową z prawdziwego saturatora z tamtych lat.

FINISAŻ WYSTAWY PLAKAT PRL Z LAT 1970 - 1980

H. TOMASZEWSKI, J. MŁODOŻENIEC, J. EROL, M. WASILEWSKI, W.ŚWIERZY, A. PĄGOWSKI I INNI (17.06 - 20.08.2016) Plakat to doskonałe medium w czasach PRL-u towarzyszące wszystkim ważniejszym wydarzeniom kulturalnym, społecznym i politycznym w kraju. Dobrze przemyślany przez autora, z wieloma podtekstami i motywami symbolicznymi był celny w swoim przekazie. Kolorowy, prosty w swojej formie, różnorodny w treści i przyciągający wzrok odbiorcy był masowo widoczny na ulicach miast. Oklejano nim słupy ogłoszeniowe, ale także płoty odgradzające place budowy czy mury starych domów. Niejednokrotnie plakat był prawdziwym dziełem sztuki, a do jego projektowania angażowani byli cenieni artyści – H. Tomaszewski, J. Młodożeniec, W. Świeźy czy A. Pągowski. Na wystawie w piaseczyńskim muzeum zaprezentowane zostaną plakaty z PRL z kolekcji Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Aby przybliżyć zwiedzającym klimat tamtych lat prezentowanym plakatom towarzyszyć będą przedmioty i sprzęty, które spotkać można było wówczas w każdym domu.