Informacje2 kwietnia 2019, 18:36,

Kalendarium wydarzeń Centrum Kultury Piaseczno w kwietniu 2019


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Kwiecień wypełniony jest po brzegi kulturą. Warto zapoznać się z kalendarium wydarzeń Centrum Kultury Piaseczno, które zostało przygotowane na kwiecień 2019 roku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kliknij na plakat, aby go powiększyć:

KALENDARIUM WYDARZEŃ CENTRUM KULTURY PIASECZNO

Kalendarium kwiecień 2019 do pobrania (pdf)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 marca 2019, 07:00,

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w marcu 2019 - Lesznowola


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić. Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.
Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w marcu 2019 - Lesznowola

Badania mammograficzne odbędą się w miejscowości: Lesznowola – 29 marca 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie