Informacje27 listopada 2014, 19:00,

Kajakiem Przez Atlantyk Aleksander Doba - Klub Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Dom Kultury i Klub Podróżnika w Konstancinie zaprasza na spotkanie pn.: Kajakiem Przez Atlantyk. Spotkanie odbędzie się w czwartek 27 listopada 2014 roku o godz. 19.00. Miejsce: KDK Hugonówka, Konstancin-Jeziorna, ul. Mostowa 15. Zapraszamy do Klubu Podróżnika w Konstancinie-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy do Klubu Podróżnika

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrem Dobą, polskim polskim podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą. W 2010 r. jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem- wyłącznie dzięki sile mięśni- Ocean Atlantycki na trasie z Afryki do Ameryki Południowej. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Brązowy medalista mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim . W 2013 roku po raz drugi przepłynął kajakiem Atlantyk.

Informacje28 listopada 2014, 20:09,

Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie - organizatorzy czekają na zgłoszenia wystawców

Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie zagości w Konstancinie-Jeziornie. Do 14 grudnia zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz zachęcamy do udziału w tej imprezie. Czekamy na zgłoszenia wystawców. Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie-Jeziornie to już tradycja. Organizowany jest od trzech lat i z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Tym razem spotkamy się w niedzielę, 14 grudnia. Program imprezy zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Znajdziemy w nim m.in. występy artystyczne, gry i konkursy dla dzieci oraz warsztaty plastyczne. Nie zabraknie też zagrody Mikołaja, gdzie obok brodatego gościa z Laponii spotkamy również elfy i prawdziwe renifery. Władze gminy tego dnia ponownie spotkają się z mieszkańcami na wspólnej wigilii, złożą życzenia i poczęstują świątecznymi potrawami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie

Jarmark będzie także doskonałą okazją do zrobienia świątecznych zakupów. Na stoiskach handlowych na pewno znajdziemy m.in. ozdoby, dekoracje, rękodzieło artystyczne, regionalne smakołyki, przetwory, zabawki i wiele innych pomysłów na prezenty. Mimo że do grudnia pozostało jeszcze trochę czasu, już dzisiaj Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna zaprasza twórców ludowych, stowarzyszenia, firmy, osoby prywatne, sołectwa, świetlice środowiskowe, jednostki oświatowe z terenu gminy do udziału w imprezie.

Zgłoszenia od osób zainteresowanych sprzedażą prowadzoną z domków drewnianych przyjmuje Wydział Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi UMiG (ul. Warszawska 23, tel.: 22-201-19-73 lub 22-201-19-74, e-mail: promocja@konstancinjeziorna.pl). Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru wystawców, którzy wezmą udział w jarmarku.

Przeczytaj też: Sprawdź co Centrum Kultury przygotowało na Zakończenie Lata