Informacje20 stycznia 2018, 16:00,

Kacper Kuszewski - W hołdzie Adolfowi Dymszy w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii od stycznia rusza z cyklem koncertów pn.: W hołdzie Adolfowi Dymszy. Znani aktorzy (prócz własnego programu artystycznego) zaśpiewają 1-2 utwory z repertuaru Adolfa Dymszy w nowych aranżacjach. Artystom na scenie będzie towarzyszyła orkiestra Jacka Tarkowskiego. Cykl zainauguruje Kacper KUSZEWSKI. Podsumowaniem cyklu będzie wspólny koncert wszystkich artystów podczas Święta Góry Kalwarii. Bilety dostępne w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl 20 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 Kacper Kuszewski wystąpi w Górze Kalwarii. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Białka 9.

KACPER KUSZEWSKI - W HOŁDZIE ADOLFOWI DYMSZY W GÓRZE KALWARII

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

KACPER KUSZEWSKI „Album rodzinny” to piosenki napisane specjalnie dla mnie, utrzymane w stylu lat 20-tych i 30-tych XX wieku. W muzyce pobrzmiewają więc rytmy tanga, fokstrota i charlestona a teksty są na ogół humorystyczne, choć czasem też liryczne. Inspiracją dla tej płyty był stary album rodzinny, w którym na pięknych, przedwojennych fotografiach, obok moich dziadków i pradziadków często stoją ludzie, których nikt już nie pamięta. Nie wiadomo kim byli ani czym się zajmowali, jedynie na podstawie ich strojów czy wyrazu twarzy można próbować się tego domyślić. Zawsze mnie kusiło, żeby stworzyć im jakieś nowe, zabawne życiorysy i z tych właśnie fantazji powstały piosenki na moją płytę. Znajdziecie tu galerię rozmaitych postaci: ciocię Wandę, co chciała Niemca, wuja, który kochał puszystą pannę Talę, saksofonistę Rico (prawdziwe imię: Rysiek), za którym szalały wszystkie bywalczynie dansingu, czy bardzo nieśmiałego dziadka Alojzego i historię jego miłosnej korespondencji. Prawdziwymi twórcami tego albumu są Mirek Sikora, który napisał wszystkie teksty oraz Tomek Krezymon, autor muzyki, aranżer i kierownik muzyczny". Kacper Kuszewski zawdzięcza swoją popularność nie tylko serialowi „M jak miłość” ale również swym talentom tanecznym (wygrał XIII edycję „Tańca z Gwiazdami” w TVN) oraz wokalnym (zwyciężył w VIII edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. I trudno się dziwić, ma za sobą dwanaście lat nauki w szkole muzycznej i śpiew to jego żywioł. Już jako 13-latek śpiewał na scenie gdyńskiego Teatru Muzycznego. Występował w spektaklach muzycznych u boku m.in. Katarzyny Groniec, Krystyny Tkacz i Mariana Opani, współpracował z „Kabaretem Olgi Lipińskiej” i Teatrem Muzycznym „Roma”. Tym razem zabiera widzów w pełną humoru podróż w lata 20-te i 30-te XX. wieku. „ALBUM RODZINNY” to spektakl muzyczny, w którym piosenki przeplatają się z anegdotami. Aktor opowiada o historii swojej rodziny, wspomina swych dziadków, czyta fragmenty ich pamiętników i … listów miłosnych! Pojawiają się także cytaty z podręcznika dobrych manier oraz przepis prababci na odchudzający bulion homeopatyczny.

TARKOWSKI ORKIESTRA Orkiestra powstała w 2008 roku i od tego czasu nieprzerwanie współpracuje z największymi realizacjami telewizyjnymi w naszym kraju. Wśród nich warto wymienić kompleksową obsługę wielu znanych programów jak X Factor, Bitwa na Głosy czy Śpiewaj i Walcz. Ponad 20-osobowa orkiestra wystąpiła podczas ostatniego, głośnego „Koncertu dla M.“, emitowanego na antenie stacji TVN, akompaniując największym gwiazdom polskiej sceny rozrywkowej i filmowej. W nieco mniejszym składzie towarzyszyła artystom podczas tegorocznego Koncertu Sylwestrowego na Krakowskim Rynku. Skład zespołu stanowią wzięci instrumentaliści i wokaliści współpracujący na stałe z gwiazdami polskiej sceny muzyki rozrywkowej. I choć najważniejsze jest tu doświadczenie to właśnie charyzma, pasja oraz wyjątkowy entuzjazm lidera sprawia, że orkiestra pod dyrekcją Jacka Tarkowskiego jest w stanie zagrać w zasadzie każdy utwór i w każdej aranżacji.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 stycznia 2018, 13:30,

Fintikluszki folkowe okruszki - Teatr Małe Mi w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

21 stycznia 2018 roku o godz. 14:30 i 16:00 w ramach Bajkowej Niedzieli w Piasecznie, będzie można obejrzeć spektakl Fintikluszki folkowe okruszki, w wykonaniu Teatru Małe Mi. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Bilety w cenie 10 złotych. Impreza dla dzieci od 3 roku życia. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Piaseczna.

FINTIKLUSZKI FOLKOWE OKRUSZKI - TEATR MAŁE MI W PIASECZNIE

FINTIKLUSZKI w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu to po prostu DROBIAZGI. Zabawne, wzruszające bajki, ludowe gadki i przyśpiewki, zebrane w Muzycznym Kramie z Opowieściami, wskrzeszają świat Wielkoludów i Domowych Skrzatów. Historie wydobyte z kufra pamięci przekazane przy pomocy różnorodnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych, pieśni porywająco zaaranżowanych przez Karolinę Cichą. Zapraszamy do krainy Dawno Dawno Temu!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie