Informacje10 lutego 2012, 00:00,

Kabaret na Walentynki - A'la Kabaret w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza mieszkańców na walentynkowy występ kabaretu A'la Kabaret, w przedstawieniu pt. "Pary nie od pary". Kabaret wystąpi w najbliższą niedzielę 12 lutego 2012 roku o godz. 18.00. Miejsce: świetlica GOK w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Zapraszamy na Wesołe Walentynki 2012 z GOK Lesznowola.

KABARET NA WALENTYNKI - A'LA KABARET

Kabaretowa grupa artystyczna powstała w 2007 roku w trakcie spotkań 50-latków w Klubie na Andersa 35 Domu Kultury Śródmieście. Pracę rozpoczęło 10 osób pod kierunkiem Ali Makówki, autorki scenariusza i tekstów wykorzystanych w pierwszym programie kabaretu „Polityczna tragedia komiczna”. Program ten został zaprezentowany jesienią 2007 roku w Klubie na Andersa. W kolejnym programie z 2008 roku, tematykę polityczną zastąpiono satyrą obyczajową. Powstał spektakl, który poprzez błyskotliwe, zabawne teksty skeczy, monologów i piosenek ukazywał relacje emocjonalno-erotyczne między dojrzałymi ludźmi. „Igraszki 50-latków”, bo taki tytuł nosił ten program, był prezentowany kilkakrotnie, m.in. w klubie muzycznym „Lemoniada” i karabeli „Czarna Perła” w Trójmieście. Spektakl został owacyjnie przyjęty przez publiczność na Smolnej w lutym 2010.

W 2009 grupa artystyczna A’la Kabaret została wyróżniona na III Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Złoty Senior 2009”w Chotomowie. W sezonie 2009/2010 udało się pozyskać do zespołu nowe osoby, m.in. Andrzeja Gmitrzuka (hobbystycznie gitarzystę i autora piosenek kabaretowo-biesiadnych). Właśnie to wydaje się największym sukcesem grupy – pozyskiwanie kreatywnych, utalentowanych osób w wieku 50+. Ich umiejętności aktorskie i literackie, zaangażowanie w pracę grupy, owocują atrakcyjnymi programami spotykającymi się z aplauzem publiczności i. Najnowszy program „Pary... nie do pary, czyli ciąg dalszy Igraszek 50-latków” został po raz pierwszy publicznie zaprezentowany w lutym 2011. Skład: Ala Makówka, Danuta Juźwiak, Ewa Kamińska, Grażyna Jarzyna, Wanda Wilczek, Lidia Stankiewicz, Urszula żuchewicz, Monika Badura, Brygida Turek ,Andrzej Gmitrzuk, Krzysztof Werpachowski, Paweł Zięba, Jan Bednarczyk, Andrzej Rawiński, Mikołaj Gigier, Marek Sztukiewicz.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje10 lutego 2012, 00:00,

Jarosław Wasik - Koncert Walentynkowy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert walentynkowy Jarosława Wasika, który odbędzie się 12 lutego 2012 roku o godz. 17.00. Miejsce: KDK przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Bilety kosztują 10 zł i są do nabycia w KDK, lub w dniu koncertu.


Jarosław Wasik to laureat koncertu Debiuty KFPP Opole'94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zamkowych Spotkań Śpiewajmy Poezję w Olsztynie i wielu innych festiwali. Jego autorski utwór Nastroje przez wiele tygodni gościł w pierwszej dziesiątce plebistytu Muzyczna Jedynka. Nagrał dwie autorskie płyty: Nastroje i Zielony z niebieskim. Obecnie nagrywa trzecią. Jest również członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i dyrektorem artystycznym Festiwalu Poetycka Dolina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie