Informacje16 października 2007, 00:00,

Kabaret Moralnego Niepokoju w Piasecznie - zaproszenie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich fanów dobrego kabaretu, na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju w Piasecznie. Występ odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 października 2007 roku, o godzinie 18:00 w hali Gminnego Ośrodka Kultury w Piasecznie przy ulicy Sikorskiego 20, Piaseczno.

Kabaret Moralnego Niepokoju

Kabaret Moralnego Niepokoju ma wystąpić w ramach jesiennej trasy koncertowej Babilon Tour. Bilety na występ, są w cenie 40 zł za sztukę i są do nabycia w kasie MGOK przy ul. Kościuszki 49 do czwartku 18 października 2007 roku. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Zapraszamy na Kabaret Moralnego Niepokoju w Piasecznie.

Kabaret Moralnego Niepokoju to polski kabaret, pochodzący z Warszawy. Skład kabaretu: Robert Górski (teksty), Przemek Borkowski (teksty), Mikołaj Cieślak (teksty), Katarzyna Pakosińska (wdzięk), Rafał Zbieć (głupie odzywki). Najnowszy program kabaretu nosi nazwę "A miało być tak pięknie". Od poprzednich produkcji KMN odróżnia go to, że jest jeszcze bardziej śmieszny, błyskotliwy, wzruszający, elokwentny, zaskakujący, finezyjny, rewelacyjny, miły dla oka, ucha, a nawet nosa. Składają się na niego nowe skecze, nowe piosenki, nowe rekwizyty i nowe tematy. Więcej informacji o Kabarecie Moralnego Niepokoju przeczytacie na ich oficjalnej stronie: kmn.k2.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 października 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr wycieczka do Muzeum Etnograficznego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem będzie to wycieczka rowerem do muzeum etnograficznego w Górze Kalwarii. Planowana trasa niedzielnej wycieczki rowerowej, nie powinna przekroczyć 40 km. Osoby z Piaseczna i okolic zainteresowane wycieczką, spotykają się w najbliższą niedzielę 21 października 2007, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. ¬ródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl. Jeżeli nie byłeś jeszcze w muzeum etnograficznym, to nie trać czasu i przyłącz się do wycieczki organizowanej przez Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo


Muzeum Etnograficzne w Górze Kalwarii powstało w 1989 roku i zostało założone przez Bożenę i Wojciecha Prus-Wiśniewskich, którzy jako pasjonaci stale powiększają swoje zbiory nie szczędząc czasu i swojego zaangażowania w propagowanie wiedzy o regionie. Obecnie muzeum działa pod nazwą Muzeum Regionalne Bożeny i Wojciecha Prus-Wiśniewskich. Budynek mieszkalny jak i przyległy teren został zagospodarowany na cele kulturalno-oświatowe, ogólnodostępne dla społeczeństwa. Na terenie o powierzchni ponad 2000 m2 znajduje się kilkaset ponad 30 letnich drzew iglastych, liściastych, krzewów jak i innych osobliwości botanicznych, a niektóre z nich przybyły na rozsadę z szeregu krajów Europy i Azji. W plenerze, możemy zobaczyć eksponaty większego formatu o profilu etnograficznym, wykonane przez miejscowych rzemieślników okresu XIX i XX.

W muzeum znajduje się tu szereg okazów od najmniejszych do największych wielotonowych głazów - kamieni, sprowadzonych z miejsc znaczących naszego kraju, jak i z zagranicy, szczególna ich mnogość została umieszczona w eliptycznej mozaice podziemnego muzeum, jako wotum wdzięczności za szczęśliwe powroty z wypraw turystycznych. W czterech pomieszczeniach w podziemnej części budynku, znajduje się zbiór kopii dokumentów historycznych o wielkim znaczeniu dla miasta i regionu. Kopie te zostały wykonane w oparciu o oryginalne dokumenty, odnalezione w wielu archiwach państwowych, kościelnych, bibliotekach Warszawy, Krakowa, Poznania, Gniezna, Kalwarii Zebrzydowskiej i wielu innych placówek naukowych naszego kraju. W jednej z sal umieszczono militaria i umundurowania z okresu międzywojennego, jak i z okresu po II Wojnie Światowej. W kolejnych salach na powierzchni około 100 m2 znajdują się narzędzia i przedmioty wyrobu rękodzielniczego rzemieślników tutejszego regionu. Zostały tu wyeksponowane również, szaty zakonne wspólnot dominikańskich i bernardyńskich, jak również różne stroje ludowe. Prezentowana jest również archeologia ziemi czersko-kalwaryjskiej jak i Podlasia. W gablotach znajdują się odznaczenia wojskowe, partyzanckie, jak i szereg innych eksponatów ofiarowanych przez zwiedzających. Można obejrzeć tu kolekcję muszli, motyli, gadów, zwierzyny łownej, liczne rzeźby w drzewie i kamieniu. W ekspozycji znajdują się także pamiątki pozyskane z wielu krajów Europy, Azji i Afryki. Do odwiedzenia tego historycznego miejsca zwanego niegdyś Syjonem zachęcają Państwa Bożena i Wojciech Prus-Wiśniewscy, którzy oprowadzając po muzeum udzielają wyczerpujących informacji historycznych. Informacje pochodzą z oficjalnej strony Gminy Góra Kalwaria: www.gorakalwaria.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie