Informacje26 marca 2007, 00:00,

Kabaret Made In China wystąpi w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na występ Kabaretu Made In China, który odbędzie się 1 kwietnia 2007 roku, o godzinie: 16:00 w Kinie Uciecha. Bilety na kabaret są do nabycia w kasie kina od 19 marca. Cena biletów to 10 złotych. Kabaret Made in China jest z Zielonej Góry. Kiedyś nazywali się E.K. Było ich wielu, jak wielu? Dwunastu. W tym kobiety. Cztery. Bez dzieci. Był to kabaret z obliczem literacko-muzycznym, i gdzie nie zaśpiewał tam pojawiały się skutki uboczne.

Kabaret Made In China

Najbardziej spektakularnym skutkiem ubocznym była I nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w 1997 roku. Lecz pewnego dnia odeszło 90% składu kabaretu. Niby dużo, ale to musiało kiedyś nastąpić. Duże składy w zespołach kabaretowych nie sprawdzają się. Made in China zmienił swój charakter, mniej śpiewa, lecz lepiej gra. Teraz jest ich czwórka. Kabaret Made in China to kabaret z dorobkiem, wiele lat na scenie. A skład ustabilizował się wraz z przyjściem do zespołu Marcina Króla. Ich najbardziej znany i lubiany skecz - to "Instruktor jazdy". Więcej informacji o kabarecie przeczytacie na ich stronie internetowej: www.madeinchina.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje26 marca 2007, 00:00,

Konkurs dla rolników - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Przypominamy, że trwa piąta edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, organizowanego na naszym terenie przez Terenową Placówkę KRUS w Piasecznie, a wspieranego m.in. przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem akcji jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych oraz wyłonienie gospodarstw mających osiągnięcia we wdrażaniu tych zasad.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą. Zgłoszenia dokonuje się na formularzu w najbliższej Placówce Terenowej lub Oddziale Regionalnym KRUS - osobiście, za pośrednictwem poczty lub innych osób - do końca kwietnia 2007. Formularze zgłoszeniowe dostępne są m.in. w wymienionych placówkach oraz na stronie internetowej KRUS. Laureaci konkursu regionalnego, wojewódzkiego i krajowego zdobędą cenne nagrody i wyróżnienia (do zdobycia nawet traktor!).

KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) Oddział Regionalny w Warszawie Placówka Terenowa w Piasecznie, ul. Ludowa 7, 05-500 Piaseczno. Strona z kontaktem i telefonami: krus.gov.pl/piaseczno

Regulamin Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2007: regulamin (.pdf)
Zgłoszenie do konkursu: druk (.pdf)
Konkurs dla rolników: informacje