Informacje30 listopada 2018, 19:00,

Kabaret K2 w Górze Kalwarii

30 listopada 2018 roku o godz. 20.00 zapraszamy na kabaret K2 "Program z kobietą". Wystąpią Bartosz Klauziński, Michał Zenkner oraz Dominika Najdek. Bilety w cenie 30 zł. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9.

Kabaret K2 w Górze Kalwarii

Kabaret K2 w zupełnie nowej odsłonie. Do Bartosza Klauzińskiego i Michała Zenknera dołączyła młoda, piękna, a przede wszystkim utalentowana Dominika Najdek. Dominika jest dla chłopaków trzecią połówką kabaretowej pomarańczy. Od pierwszych wspólnych występów widać, że to jej właśnie brakowało w tej układance. Co nowego? Tematyka skeczy jest teraz jeszcze bogatsza. Niespodzianka! W końcu pojawiły się w nich relacje męsko-damskie. Znalazło się miejsce dla matki, żony i kochanki. Oprócz nich pojawią się między innymi: kowboj w obuwniczym, doktor szarlatan oraz teorie spiskowe. Mimo nowości pewne rzeczy pozostały niezmienne. K2 to wciąż wulkan scenicznej energii. Kabaret zarówno młody duchem jak i bogaty doświadczeniem. Odjechany, zakręcony, ale przystępny. Potrafiący pod powierzchnią zniewalająco śmiesznych skeczy przemycić poważniejsze treści. Żywy i oparty na interakcji z widzem. Niebojący rzucać się w wir improwizacji. Gwarantujący niepowtarzalność występów. Podsumowując "Program z Kobietą" to stare, dobre K2, tylko że...nowe i lepsze. Zapraszamy!

Informacje3 grudnia 2018, 07:00,

Konkurs na Szopkę bożonarodzeniową w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłasza konkurs na „Szopkę bożonarodzeniową”. Prace należy składać u organizatora do 14 grudnia 2018 r., na adres: Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17, 05-555 Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Konkurs na Szopkę bożonarodzeniową w Tarczynie

Cele konkursu:
- kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek,
- poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa,
- poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.
Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Obejmuje następujące kategorie:
- przedszkola - grupa 5 lat i 6 lat
- klasa I – III szkoły podstawowe
- klasa IV – VI szkoły podstawowe
- klasa VII i gimnazjum
- szopki rodzinne III.
Warunki uczestnictwa:
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną pracę przestrzenną wykonaną samodzielnie, dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Ocenie nie będą podlegać szopki zbiorowe ( nie dotyczy kat. Rodzinna) oraz zakupione szopki jak i figurki. Każda zgłoszona do konkursu praca powinna być opatrzona trwale umocowaną i nie uszkadzającą kompozycji kartką informacyjną zawierającą imię i nazwisko, wiek autora (kategoria), adres, nazwę szkoły tel. kontaktowy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie