Informacje28 sierpnia 2016, 20:00,

Kabanos wystąpi w Klimacie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


28 sierpnia 2016 roku o godzinie 20:00 zespół Kabanos wystąpi w Klimacie. Wstęp bezpłatny. Miejsce: Klimat ul. Zgoda 1a, Piaseczno. Dla wszystkich spragnionych lokalnych specjałów, cienka pomarszczona kiełbasa z naszego lokalnego podwórka. Piaseczyński Kabanos eksportowy zdobył już uznanie na wielu festiwalach, czas więc, aby zagościł także i u nas ze specjalnym, akustycznym serem przebojów nie tylko gastronomicznych. Serdecznie zapraszamy na akustyczny koncert Kabanosa w Piasecznie.

KABANOS WYSTĄPI W KLIMACIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury. Skład podstawowy Kabanosa: skład podstawowy: mgr Zenek Kupatasa - wokal, Mirek Łopata - gitara solowa, mgr Lodzia Pindol - gitara rytmiczna, mgr Ildefons Walikogut - bas, Witalis Witasroka - Bam Bam. Strona Kabanosa: www.kabanos.net

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 września 2016, 08:00,

Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Obecnie dostęp do internetu jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Większa część Polaków używa smartfonów, wielu ma komputery w domach, istnieje też możliwość korzystania z publicznych stanowisk np. w bibliotekach.

BEZPŁATNY KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW OD WRZEŚNIA W JÓZEFOSŁAWIU

Według badań jednak mniej, niż 10 procent polskich seniorów surfuje po Internecie. Jest to szczególnie widoczne w grupie osób po 50 roku życia, aż 10 mln z nich nadal jest "cyfrowo wykluczonych". Jesteśmy wciąż na szarym końcu w Unii Europejskiej. Przodują seniorzy ze Szwecji i Holandii, prawie połowa z nich to internauci.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego popularność Internetu wśród tej grupy jest ciągle niewystarczająca?

Zdaniem naukowców, niski odsetek seniorów w sieci, może być dowodem na brak więzi międzypokoleniowych. Czy jesteśmy w stanie sprawić by najmłodsze pokolenie w pełni "cyfrowe" czuło się odpowiedzialne za włączenie babć i dziadków do świata technologii cyfrowej?

Z pewnością korzystanie z Internetu mogłoby poprawić jakość ich życia m.in. poprzez zapewnienie większej aktywności i samodzielności. Senior mógłby w sieci robić zakupy, zamówić bilet do teatru lub do kina, zapłacić rachunki i wirtualnie podróżować po świecie. Internet jest także doskonałym narzędziem służącym do kontaktu ze światem, bliskimi i znajomymi, zbliża seniorów do ich rodzin.

BEZPŁATNY KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW W JÓZEFOSŁAWIU

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób w wieku powyżej 50 lat, wzmocnienie integracji wewnątrzpokoleniowej oraz promocja kształcenia ustawicznego i aktywności osób starszych. Podczas szkoleń seniorzy uczestniczą w kursach komputerowych z umiejętności wykorzystania komputera i Internetu.

Poprzednia edycja kursu komputerowego w bibliotece w Józefosławiu cieszyła się zainteresowaniem, stąd pomysł na rozpoczęcie 2 edycji kursu. Od połowy września rozpoczniemy kurs komputerowy dla seniorów, który będzie trwał 3 miesiące. Zajęcia będą odbywały się w małej grupie, raz na tydzień i będą trwały ok. godziny. Zajęcia prowadzone będą z inicjatywy bibliotekarza. Do zajęć zostanie wykorzystany sprzęt komputerowy zakupiony z funduszu sołeckiego Julianowa.

Zapisy pod telefonem 22 3905887 lub mailowo: jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie