Informacje25 października 2014, 19:00,

Jubileuszowy koncert zespołu Big Band RONDO Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na weekendowe wydarzenia kulturalne. 25 października 2014 roku o godz. 19:00 odbędzie się jubileuszowy koncert zespołu BIG BAND RONDO KONSTANCIN. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej w Hugonówce. Wstęp bezpłatny.

Jubileuszowy koncert zespołu Big Band RONDO Konstancin

W tym roku Big Band RONDO obchodzi 10-lecie działalności. Początek tej wspaniałej orkiestry to rok 2003, kiedy rozpoczęły się pierwsze spotkania muzyków i pierwsze próby. Na przestrzeni tych 10 lat orkiestra przechodziła wiele przemian: zmieniali się muzycy, zmieniał się repertuar, zmieniał się skład instrumentalny. W wyniku różnych przymiarek i eksperymentów, około 5 lat temu orkiestra przyjęła formułę Big Bandu i nazwę BIG BAND RONDO KONSTANCIN. Ustabilizował się również skład instrumentalny, a muzycy to wspaniali instrumentaliści, a właściwie multiinstrumentaliści, dzięki czemu orkiestra jest w stanie zagrać każdy rodzaj muzyki, od poważnej, przez kościelną do utworów światowej klasyki big bandu i dixielandu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że przez te 10 lat Orkiestra grywała nie tylko w Konstancinie, ale w wielu miastach Polski i zawsze była przyjmowana z ogromną życzliwością i wręcz entuzjazmem. Na każdym koncercie godnie promuje gminę Konstancin-Jeziorna.

Informacje26 października 2014, 16:00,

Wrzosowiska - przegląd twórczości seniorów w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na weekendowe wydarzenia kulturalne. 26 października 2014 roku o godz. 16:00 zapraszamy na Wrzosowiska, czyli przegląd twórczości seniorów. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej w Hugonówce. Wstęp bezpłatny.

Wrzosowiska - przegląd twórczości seniorów w Konstancinie-Jeziornie

Wrzosowiska - to pierwsza tego typu inicjatywa KDK skierowana do seniorów. Do udziału w przeglądzie zapraszamy seniorów - zarówno skupionych w zespołach artystycznych, jak i wykonawców indywidualnych. Podczas przeglądu seniorzy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Wrzosowiska to znakomita okazja do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń, mogą być inspiracją do poszukiwania nowych form pracy artystycznej, a jednocześnie służy integracji środowiska seniorskiego gminy Konstancin-Jeziorna.