Informacje16 maja 2015, 14:00,

Jubileusz Krauzówki w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Dnia 16 maja 2015 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie, al. Kasztanów 12 05-501 Piaseczno odbędzie się uroczystość z okazji sześćdziesiątej rocznicy istnienia szkoły i dwudziestej rocznicy nadania szkole imienia. Szkoła ma bogatą i barwną historię; swój początek bierze od tajnych kompletów organizowanych na terenie Zalesia Dolnego w latach 1939-1945. Po zakończeniu wojny funkcjonowała w prywatnych domach założycieli, aż do 8 maja 1954 roku, kiedy to rozpoczęto budowę nowego budynku, w którym Krauzówka mieści się do dziś. Cała zalesiańska społeczność, nauczyciele, uczniowie i rodzice oraz absolwenci są ze sobą bardzo zżyci, często angażują się we wspólne projekty, chętnie współpracują. Szkoła odgrywa ważną rolę w środowisku lokalnym stąd nasze zaangażowanie i szczególny charakter tego wydarzenia.

Jubileusz Krauzówki w Piasecznie

14.00 Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli i absolwentów w Kościele p. w. NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, ul. Modrzewiowa
15.30 Część oficjalna i występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w gmachu szkoły
16.30 Spotkanie gości i absolwentów

Zapraszamy Absolwentów do towarzyszenia nam w tym ważnym dla nas dniu, szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej szkoły www.krauzowka.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11086
Informacje28 kwietnia 2015, 10:00,

Różni ale Równi - wystawa prac plastycznych w Lesznowoli


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Serdecznie zapraszamy do Urzędu Gminy Lesznowola na wystawę prac plastycznych uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej w Lesznowoli, organizowaną w ramach projektu Różni ale Równi. Wystawa czynna od 28 kwietnia. Szkoła w Lesznowoli jako jedna z sześćdziesięciu na 230-ci zgłoszonych z całej Polski została zakwalifikowana do realizacji projektu „Szkoła Równego Traktowania” nadzorowanego przez Fundację Centrum im. Prof. Bronisława Geremka.

Różni ale Równi - wystawa prac plastycznych w Lesznowoli

Projekt ma na celu zmianę postaw uczniów szkoły podstawowej wobec osób niepełnosprawnych poprzez dostarczenie im informacji na ich temat oraz danie im okazji do postawienia się w położeniu osoby niewidomej, głuchej, niepełnosprawnej ruchowo, upośledzonej umysłowo. Wczucie się w rolę osoby niepełnosprawnej pozwoli uczniom na postawienie się w sytuacji tej osoby i zrozumienie jej problemów. Zachęcamy mieszkańców do obejrzenia wystawy, dzięki której będą mogli zapoznać się z przemyśleniami i spostrzeżeniami uczniów na temat współpracy z osobami niepełnosprawnymi, a także skłonią do refleksji na temat osób niepełnosprawnych.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=11087

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie