Informacje13 października 2009, 00:00,

Jubileusz 10-lecia Powiatu Piaseczyńskiego - zaproszenie

Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Barbara Rudzińska-Mękal i Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek w imieniu władz samorządowych Powiatu Piaseczyńskiego zapraszają mieszkańców powiatu piaseczyńskiego na uroczystości obchodów Jubileuszu X-lecia Powiatu Piaseczyńskiego, które odbędą się 13 i 17 października 2009 roku.

Program obchodów X-lecia Powiatu Piaseczyńskiego:

13 października 2009
14.00 - Msza Święta w Kościele św. Anny w Piasecznie w intencji Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego.
15.00 - Część oficjalna: UROCZYSTA SESJA RADY POWIATU w Sali Niebieskiej Domu parafialnego: odczytanie listów gratulacyjnych, przemówienia, podjęcie stanowiska Rady Powiatu w sprawie ustanowienia honorowego odznaczenia: Zasłużony dla powiatu piaseczyńskiego (wręczenie medali okolicznościowych, prezentacja powiatu – film).
16.30 - Część artystyczna - Koncert z uśmiechem. Występują artyści scen operetkowych: Dariusz Stachura - tenor; Dorota Wójcik - sopran. Orkiestra Kameralna Strauss Ensemble po dyr. Janusza Powolnego.

ABBA Cover - Gimme Gimme Gimme

17 października 2009
Święto Sportu. Teren boiska szkolnego ZS RCKU im. Cecylii Plater-Zyberkówny ul. Chyliczkowska 20 w Piasecznie:
11.30-13.30 - Pokazy i zawody Ochotniczych Straży pożarnych powiatu piaseczyńskiego.
13.30-14.30 - Pokaz tańców Teatr Szansa.
14.30-15.00 - żonglerka piłki nożnej i pokazy aerobiku w wykonaniu młodzieży ZS im. Wł. St. Reymonta z Konstancina.
15.00-15.30 - Występ Zespołu Tańca Sportowego Grawitacja.
15.30-16.30 - Pokaz jazdy bryczką w ramach święta HUBERTUSA - uczniowie ZS RCKU im. C. Plater-Zyberkówny z Piaseczna.
16.30-17.00 - Występ młodzieży z Zespołu Teatralnego przy LO Nr 2 im. E. Plater.
17.00-18.15 - Koncert Zespołu Muzycznego ABBA COVER www.abba-cover.pl
18.15-18.45 - Spektakl światło i dźwięk - Tańczące Fontanny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:

Informacje13 października 2009, 00:00,

D_TAILS, NER-W, Kryzys Tożsamości i Kolizja w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert hardcorowo - punkowy, który odbędzie się 16 października 2009 roku, o godzinie 18.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpią: D_TAILS, NER-W, KRYZYS TOżSAMOŚCI oraz KOLIZJA. Wstęp na koncert 8 złotych. Zapraszamy na koncert wszystkich miłośników szybkiego i ostrego grania.

D_TAILS

D_TAILS (alternative metal - Brześć, Białoruś). Zespół powstał w roku 2002. Był to wynik zjednoczenia artystycznego dwóch twórczych osób (Trikil, Dugg). Eksperymentowali, ćwiczyli razem, szukając swojego stylu. W wyniku tych prób powstały 3 piosenki z wykorzystaniem perkusji elektronicznych. W roku 2004 do zespołu dołączył perkusista Green, który sprawił, że kompozycje grupy nabrały nowego wyrazu. Zespół zaczął częściej spotykać się na próbach i przedstawiać materiał na koncertach. W tym składzie powstało 12 kompozycji. W roku 2006 zespół nagrał płytę pod tytułem "D_TAILS". Podczas pracy nad płytą demo piosenki "Wypalając ogniem" zostało umieszczone na kompilacji XLAM&GO Records. W październiku 2008 roku zespół wziął udział w festiwalu "Dobra Strona Roka" w Warszawie - gdzie D_TAILS zajęli 1 miejsce. Więcej informacji na stronie internetowej D_Tails: www.d-tails.org

NER-W - Bananowy

NER-W (punk post, Zalesie Górne) Kapela post punkowa z Zalesia Górnego, założona z inicjatywy Maxa (aktualnie: gitara solowa + chórki) wraz z Niko (bębny) i Monkiem (bas). 3 osoby, parę koncertów w tym składzie i kilka prób w nieogrzewanym garażu, po których sąsiedzi ich nienawidzą. Potem do składu dołącza Grześko (gitara rytmiczna) i Kaczor (wokal). Grali parę koncertów na różnych biesiadach i fiestach. Nikt nic nie mówił, czyli to znaczy, że nie narzekali, więc się podobało:) Grają żywiołowo, punkowo, skocznie, mrocznie itd. Więcej informacji na stronie NER-W: www.ner-w.pl

Kryzys Tożsamości - Obudź się

Kryzys Tożsamości (punk rock, Warszawa). Zespół powstał latem 2004 roku w składzie: Kofal, From i Kemot. Po licznych przetasowaniach i zmianach zespół tworzą Kofal, Fazka, Szuwar i Niko. Ich muzykę można określić jako energiczny punk rock, a cechą charakterystyczną jest żeński wokal. Grali na wielu gigach na terenie całego kraju, a ostatnio wydali swój pierwszy album - automaty. Obecnie zajmują się koncertowaniem i promowaniem świeżo wydanego materiału. Więcej informacji na stronie internetowej Kryzys Tożsamości: www.kryzystozsamosci.band.pl

Kolizja (punk rock, Warszawa). Młoda załoga z Warszawy i okolic grająca szybkiego punk rocka. Zespół tworzą: Misiek (gitara), Max (bębny), żarówa (wokal, gitara) i Peter (bas). Grali już kilka koncertów na lokalnej scenie i przymierzają się do nagrania swoje pierwszego demo.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno