Informacje26 września 2015, 17:00,

Józef Wilkoń W 85 lat dookoła świata - wystawa prac Józefa Wilkonia w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 września 2015 roku zapraszamy na wernisaż wystawy prac Józefa Wilkonia, połączony z nadaniem artyście tytułu Honorowego Obywatela Gminy Piaseczno. Wystawa pn.: Józef Wilkoń. W 85 lat dookoła świata, nawiązuje wprost do 85. rocznicy urodzin wybitnego artysty. Stanowi też wspaniałą okazję do uhonorowania Wilkonia godnością Honorowego Obywatela Gminy Piaseczno, nadaną przez Radę Miejską na sesji 26 sierpnia 2015 r.

JÓZEF WILKOŃ W 85 LAT DOOKOŁA ŚWIATA - WYSTAWA PRAC JÓZEFA WILKONIA

Uroczystość na piaseczyńskim rynku rozpocznie się o godzinie 17.00 wręczeniem artyście medalu oraz dyplomu Honorowego Obywatela Gminy Piaseczno przez Burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa. Następnie Józef Wilkoń oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza złożą podpisy w księdze pamiątkowej honorowych obywateli.

Prace artysty będą wystawione w kilku miejscach. Wystawę rzeźb oglądać będzie można na miejskim rynku (do 11 października). Do 18 października dostępna będzie zaś wystawa dzieł malarskich z różnych okresów twórczości prezentowana w Galerii Przystanek, oraz wystawa posterowa na rynku, dotycząca książek zilustrowanych przez artystę.

JÓZEF WILKOŃ W 85 LAT DOOKOŁA ŚWIATA - WYSTAWA PRAC JÓZEFA WILKONIA

Zwieńczeniem uroczystości będzie poczęstunek trzypiętrowym tortem, ufundowanym dla artysty przez Gminę Piaseczno.

Wydarzeniem towarzyszącym otwarciu wystawy będzie „Biblioteczna Wilkoniada” - warsztaty plastyczne dla dzieci (6-9 lat) przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Piasecznie. Odbędą się one na rynku w godz. 15.00 – 17.00, a związane będą z twórczością Józefa Wilkonia. Od godziny 15.00 prowadzona będzie przez Fundację Arka im. Józefa Wilkonia sprzedaż książek ilustrowanych przez artystę.

Będzie to już czwarta wystawa prac Józefa Wilkonia organizowana przez piaseczyńskie Centrum Kultury.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11448
Informacje26 września 2015, 10:00,

2. Kiermasz Jesienny w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław, Rada Sołecka Józefosławia oraz szkółka Acrocona zapraszają 26 września 2015 r. w godz. 10.00-16.30 na 2. Kiermasz Jesienny w Józefosławiu, który będzie miał miejsce w szkółce ogrodniczej Acrocona w Józefosławiu, ul. Wilanowska 1.

2. KIERMASZ JESIENNY W JÓZEFOSŁAWIU

Podobnie jak w zeszłym roku na Kiermaszu pojawią się lokalni wystawcy oferujący ekologiczne produkty spożywcze m.in miody, sery kozie, jaja, warzywa, owoce, herbatki, przetwory z owoców i warzyw, soki, chleby na zakwasie, domowe ciasta.

Naturalnie ze względu na miejsce będzie można kupić także rośliny i ziemię, rośliny cebulowe, donice oraz elementy małej architektury do ogrodu. W specjalnie zorganizowanym namiocie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących urządzania i pielęgnacji ogrodów oraz oczek wodnych. Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej, przewidziano część edukacyjną: pokazy sadzenia roślin oraz cebulek, spacery po mateczniku szkółki wraz z prezentacją najciekawszych i najpiękniejszych okazów roślin. A poza tym pokazy wyplatania wikliny połączone ze sprzedażą, gra terenowa "Poszukiwanie skarbów w ogrodzie" i wiele innych atrakcji.

Dla najmłodszych, w zacisznej prywatnej części ogrodu odbędą się warsztaty plastyczne o tematyce jesiennej, sadzenie roślin do doniczek, rozpoznawanie warzyw i owoców. A także spotkanie z autorką bloga FAJNE OGRODY panią Anną Stachurską oraz koncert wiolonczelowy pani Oleny Żurowej.

Podczas Kiermaszu rozstrzygnięty zostanie też konkurs (o godz. 12.00) na Najlepszą Szarlotkę Sąsiedzką - więcej o konkursie na stronie sołectwa www.solectwojozefoslaw.pl.

Kiermasz Jesienny jest inicjatywą Stowarzyszenia Pomysł na Józefosław. Patronat medialny objął Magazyn „Sąsiedzi”. Wydarzenie wspiera organizacyjnie Gmina Piaseczno.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10549

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie