Informacje30 czerwca 2017, 17:30,

Joryj Kłoc - Rynek Muzyczny Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


30 czerwca 2017 roku o godz. 19:30 zapraszamy na Rynek Muzyczny do Piaseczna, gdzie wystąpi zespół Joryj Kłoc. Miejsce: Rynek, Plac Piłsudskiego w Piasecznie. Wstęp wolny!

JORYJ KŁOC - RYNEK MUZYCZNY PIASECZNO

Zespół Joryj Kłoc pochodzi ze Lwowa i tworzy go czterech pozytywnie zakręconych chłopaków, którzy łączą w swej muzyce wszystko to czego, wydawałoby się, połączyć nie można. Muzycy eksperymentują z tradycyjnymi ukraińskimi pieśniami, sprawdzając jednocześnie wytrzymałość takich instrumentów jak bęben huculski, lira korbowa, altówka i gitara. Sami określają swą twórczość jednym zdaniem „Daj Boże Eto Hip Czort Hop”.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Nawet najbardziej wytrwali, nie są w stanie stać w bezruchu przy ich muzyce, która niejednokrotnie zaskakuje energią i interpretacją. Nazwa zespołu pochodzi tajnego języka (argo) zamkniętych bractw legendarnych ukraińskich lirników i kobzarzy. Samo słowo „joryj” oznacza „stateczny”, „poważny”, ale także „szalony”, „nieokiełznany”, „niewyżyty”. A „kłoc” oznacza „kawałek”, „kęs”, ale także ” mędrzec”, „mężczyzna”, „starzec”. Ta różnorodność w rozumieniu nazwy, oddaje charakter zespołu: połączenie statecznych pieśni i tradycji ukraińskich lirników z niekiełznaną energią młodych muzyków, co gwarantuje, że ich koncert to absolutnie niesamowite i zaskakujące przeżycie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 czerwca 2017, 15:00,

Czytanie na dywanie Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

27 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 odbędzie się Czytanie na dywanie w Górze Kalwarii. Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii. Podczas czytania, będzie poznać historię Małej Żabki, która nie mogła zrozumieć, dlaczego jest zielona i dlaczego nie może być w innym kolorze. Zapraszamy dzieci z rodzicami na najbliższe Czytanie na dywanie.

CZYTANIE NA DYWANIE GÓRA KALWARIA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie