Informacje9 października 2009, 00:00,

Jesienny Gospel koncert Piast i Grapa Family w Prażmowie

Fundacja Promocji Nieprofesjonalnych Zespołów Muzycznych Promotus oraz Powiat Piaseczyński zapraszają na cykl koncertów gospel w kościołach Powiatu Piaseczyńskiego. Muzyka chóralna chóru Piast i Grapa Family zabrzmi w Prażmowie, Piasecznie i Sobikowie. Pierwszy z koncertów JESIENNY GOSPEL, odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 października 2009 roku, godz. 12.30 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie.

Koncert Jesienny Gospel Piast i Grapa Family w Prażmowie

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Prowadzenie: Małgorzata Chmielewska. Organizatorami są Fundacja Promocji Nieprofesjonalnych Zespołów Muzycznych Promotus oraz Powiat Piaseczyński. Patronat: Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego dr Barbara Rudzińska-Mękal oraz Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek. Serdecznie zapraszamy na koncert Piast & Grapa Gospel Family w Prażmowie.

Jesienny Gospel Piast i Grapa Family

PIAST & GRAPA FAMILY dyrygent Aleksandra Puacz-Markowska. Chór mieszany; powstał w listopadzie 2005 r. z inicjatywy wokalistki i dyrygentki, Aleksandry Puacz-Markowskiej. Grupa początkowo działała jako Grapa Family Gospel Choir przy Konstancińskim Domu Kultury. Zadebiutowała koncertem gospel w dniu 10 czerwca 2006 r. podczas dorocznych Dni Konstancina. Od października 2007 r. dodatkowa grupa powstała przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie oba chóry koncertują wspólnie jako PIAST & GRAPA FAMILY. Zespół skupia pasjonatów muzyki chóralnej, uzdolnioną młodzież i osoby dorosłe, stwarzając im warunki do realizacji swoich pasji i rozwoju indywidualnych umiejętności artystycznych. W chórze śpiewają całe rodziny, a dbałość o prawidłową emisję i idealną intonację sprawia, że zespół jest postrzegany jako niemal profesjonalny. Pasja i zaangażowanie chórzystów oraz aktywność mangerska dyrygentki sprawia, że chór może stanowić wizytówkę kulturalną Konstancina i Piaseczna. Zespół PIAST & GRAPA FAMILY ma bardzo zróżnicowany repertuar: od tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich oraz kolęd obcych (m.in. XIV i XV wiecznych kolęd łacińskich i staroangielskich) po znane amerykańskie standardy okołoświąteczne, pieśni pasyjne i wielkopostne. Od początku chór specjalizuje się w stylowym wykonawstwie muzyki gospel i negro spiritual. Zespół coraz częściej jest zapraszany do oprawy uroczystości ślubnych, zarówno w Konstancinie jak i w Warszawie, ciesząc się rosnącą popularnością. Od niedawna współpracuje ze znanym pianistą i aranżerem jazzowym, Fryderykiem Babińskim.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Prażmów
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje10 października 2009, 00:00,

11 października III Otwarty Bieg Papieski - Habdzin 2009

Sołectwo Habdzin, Urząd Gminy Konstancin-Jesionra, GOSiR w Konstancinie, Parafia Św. Józefa, DEM-a Serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Biegu Papieskim organizowanym z okazji nadchodzącej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. III OTWARTY BIEG PAPIESKI odbędzie się 11 października 2009 roku w Habdzinie. Oprócz uczczenia pamięci Wielkiego Polaka podczas mszy św. i Apelu Papieskiego organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dodatkowe w tym występ Grzegorza Halamy! Przyjdź, weź udział!!! Uczcij pamięć wielkiego Polaka!

III Otwarty Bieg Papieski Habdzin 2009

III Otwarty Bieg Papieski Habdzin 2009 program:

12.00 Zapisy do Biegu Papieskiego.
13.00 Msza Święta przy Krzyżu o Beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.
14.30 Start uczestników Biegu Papieskiego.
16.00 Występy zespołów: ETIUDA, SONATA, PRZEPIÓRECZKA.
17.00 Dekoracja zwycięzców Biegu Papieskiego w poszczególnych kategoriach. Rozstrzygnięcie konkursów: Ojciec Święty w oczach dzieci, Papieska Dekoracja Domostwa.
18.00 Występ GRZEGORZA HALAMY (kabaret).
19.00 Prezentacja multimedialna – Pontyfikat Jana Pawła II.
19.30 Apel Papieski – zapalenie zniczy i odśpiewanie
" target="_blank" rel="nofollow">Barka.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna