Informacje26 kwietnia 2015, 19:00,

Jerzy Bokłażec Trio - Niedziela z Jazzem w Piasecznie

26 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się Niedziela z Jazzem w Piasecznie, podczas której wystąpi Jerzy Bokłażec Trio. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 15 zł. Jerzy Bokłażec Trio wystąpi w składzie: Jerzy Bokłażec - gitara; Wojciech Ruciński - kontrabas; Paweł Gębicki - perkusja. Zapraszamy na koncert Jerzy Bokłażec Trio.

Jerzy Bokłażec Trio - Niedziela z Jazzem w Piasecznie

Jazz na gitarę, kontrabas i perkusję - połączenie swobody i dyscypliny, żywiołu i intelektu, spontaniczności i koncepcji. Ideą artystyczną zespołu jest konsekwentne rozwijanie własnego stylu, niezależnie od zmiennych mód, trendów i gustów. Trio wykonuje własne kompozycje oraz interpretacje standardów jazzu nowoczesnego, m. in. utworów Johna Coltrane’a, Milesa Davisa, Chicka Corei, Joe Hendersona. Składają się one na urozmaicony repertuar, od lirycznych ballad po mocne, ekspresyjne rytmy. Strona: http://jazz.site.pl

Anonimowy, 16 lipca 2019
Chadzam na koncerty z cyklu "Niedziela z jazzem" - a wcześniej "Jazzowy wtorek" - od lat i był to pierwszy z nich, z którego miałem ochotę uciec. I byłbym to zrobił, gdybym był sam. Naprawdę, straszna chała. Począwszy od nagłośnienia - sporo za głośno, dudniący, nieselektywny dźwięk na granicy przesteru - skończywszy na mizerii Bokłażca, który nie tylko gubił frazę, kręcił się w kółko nie wiedząc co grać, ale też najzwyczajniej się mylił (i nie były to, niestety, sporadyczne wpadki). W grudniu w tym samym miejscu grał Sarnecki - Bokłażec jako gitarzysta i muzyk mu do pięt nie dorasta. Ale Sarnecki wypracował własny styl, nie udaje nieudolnie drugiego Pata Martino, wie co gra i nie musi rozkręcaniem wzmacniacza kompensować braku umiejętności. Drogi Ośrodku Kultury, mam nadzieję, że to wyjątkowy przypadek w całym szeregu znakomitych koncertów, które można z przyjemnością wspominać - bo niestety, o Bokłażcu lepiej jak najszybciej zapomnieć. Z pozdrowieniami, Słuchacz świeżo po koncercie
Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6685&start=15
Informacje3 maja 2015, 08:00,

SK bank Mazovia MTB Marathon rowerowy w Piasecznie

Cezary Zamana i jego największy cykl maratonów rowerowych MTB w Polsce zawita do Piaseczna już 3 maja. Miasteczko rowerowe i całe zaplecze imprezy będzie usytuowane jak co roku na stadionie w Żabieńcu przy ul. Leśnej 15.

Trasa maratonu ominie najbardziej piaszczyste części tego obszaru na rzecz twardszych duktów leśnych, których wiele fragmentów obfituje w prawdziwe pomniki przyrody. Maraton w Piasecznie to typowy wyścig po płaskich terenach z dużymi prędkościami, pełen andrenaliny i sportowych emocji na najwyższym poziomie. Odpowiednio zróżnicowana trasa maratonu zapewni rywalizację na miarę możliwości każdego z uczestników.

SK bank Mazovia MTB Marathon rowerowy w Piasecznie

Dla nich organizatorzy przygotowali aż cztery dystanse przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (7km), dla dorosłych Fit (20) i Mega (53), natomiast dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 83 km! Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

O najmłodszych zawodników w tym roku zadba znana wszystkim rybka MiniMini, która będzie dopingować ich podczas specjalnego wyścigu MiniMini+ Mazovia. Znana stacja TV przygotuje ciekawe konkursy z nagrodami oraz specjalne stoisko dla najmłodszych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

SK bank Mazovia MTB Marathon rowerowy w Piasecznie

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl SK bank Mazovia MTB Marathon.

Ciekawostką będzie klasyfikacja dla mieszkańców Józefowa. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec Miasta i Gminy Piaseczno w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. Zapraszamy!

Program zawodów Mazovia MTB Marathon w Piasecznie:
sobota (02.05)

• godz. 14.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów
niedziela (03.05)
• 8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
• 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
• 10.20 - start dystansu Hobby
• 11.00 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
• 11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga
• 12.30 - dekoracja dystansu Hobby