Informacje5 lipca 2015, 10:03,

Jednostka powojskowa w Górze Kalwarii do wydzierżawienia

Władze Powiatu Piaseczyńskiego przeznaczyły nieruchomości po byłej jednostce wojskowej w Górze Kalwarii do wydzierżawienia na okres 30 lat. Oferta obejmuje dwa zabytkowe budynki koszarowe, budynek łączności, hydrofornię oraz budynki dawnej stołówki i aresztu. Nieruchomości położone są w centrum Góry Kalwarii, przy ul. Dominikańskiej 9. – Podejmujemy działania mające zmienić oblicze tego terenu, który od blisko 14 lat nie może doczekać się zagospodarowania. To świetne miejsce na inwestycję. Wierzę, że znajdą się chętni zainwestować w Górze Kalwarii – przyznaje Arkadiusz Strzyżewski, wicestarosta piaseczyński.

JEDNOSTKA POWOJSKOWA W GÓRZE KALWARII DO WYDZIERŻAWIENIA

Niewątpliwym atutem tego obszaru jest jego usytuowanie: w ścisłym centrum miasta, a jednocześnie zaledwie 2 kilometry od zamku w Czersku – perły wśród zabytków Powiatu Piaseczyńskiego. To także teren zlokalizowany niezwykle korzystnie pod względem komunikacyjnym. Sąsiedztwo dwóch dróg krajowych, linii kolejowej oraz bliskość lotniska Chopina dają ogromne możliwości rozwoju przedsiębiorcom z każdej niemal branży. Uchwalony w ubiegłym tygodniu plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zlokalizowanie na tym terenie szerokiego wachlarza możliwości, w szczególności tzw. usług centrotwórczych. Na powojskowym terenie będą mogły powstać zarówno usługi publiczne, usługi kultury (kino, sale widowiskowe, teatr, galerie sztuki, muzea), jak i usługi handlu detalicznego, gastronomii, turystyki i zamieszkania zbiorowego (hotele, motele), gabinety odnowy biologicznej typu SPA, gabinety kosmetyczne, przychodnie lekarskie, obiekty szpitalne oraz mieszkalnictwo wielorodzinne.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

JEDNOSTKA POWOJSKOWA W GÓRZE KALWARII DO WYDZIERŻAWIENIA

Przetarg ustny na dzierżawę nieruchomości zostanie ogłoszony w sierpniu, a jego rozstrzygnięcie planowane jest na wrzesień br. Przed kilkoma dniami zarząd Powiatu Piaseczyńskiego podał do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości z przeznaczeniem do dzierżawy i minimalne stawki opłat (kwoty netto), jakie będą obowiązywać w trakcie procedury przetargowej:
1. Dwa koszarowce - pow. ok. 2 500 m kw / każdy.
Minimalny czynsz roczny za każdy z budynków: 10 tys. zł w pierwszym roku od podpisania umowy, 20 tys. zł w drugim roku, 50 tys. zł w trzecim roku, 100 tys. zł w czwartym roku, w latach następnych czynsz waloryzowany o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług w stosunku do czynszu za czwarty rok dzierżawy
2. Budynek łączności – pow. 1681 m kw.
Minimalny czynsz roczny: 10 tys. zł w pierwszym roku od podpisania umowy, 20 tys. zł w drugim roku, 40 tys. zł w trzecim roku, 80 tys. zł w czwartym roku, w latach następnych czynsz waloryzowany o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług w stosunku do czynszu za czwarty rok dzierżawy

JEDNOSTKA POWOJSKOWA W GÓRZE KALWARII DO WYDZIERŻAWIENIA

3. Hydrofornia – pow. 251 m kw.
Minimalny czynsz roczny: 5 tys. zł w pierwszym roku od podpisania umowy, 7,5 tys. zł w drugim roku, 10 tys. zł w trzecim roku, 20 tys. zł w czwartym roku, w latach następnych czynsz waloryzowany o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług w stosunku do czynszu za czwarty rok dzierżawy
4. Stołówka, areszt – 1828 m kw. i 165 m kw. oraz działka niezabudowana o pow. 2276 m kw.
Minimalny czynsz roczny: 5 tys. zł w pierwszym roku od podpisania umowy, 15 tys. zł w drugim roku, 30 tys. zł w trzecim roku, 60 tys. zł w czwartym roku, w latach następnych czynsz waloryzowany o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług w stosunku do czynszu za czwarty rok dzierżawy

Więcej informacji: a.keller@piaseczno.pl; tel. 22 756 61 38

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=11255
Informacje4 lipca 2015, 19:00,

Aleksandra Łochowska - koncert letni w Konstancinie-Jeziornie

4 lipca 2015 roku o godz. 19:00 odbędzie się koncert letni w Konstancinie-Jeziornie, podczas którego wystąpi Aleksandra Łochowska w koncercie pt.: AGNIESZKA OSIECKA WCZORAJ,DZIŚ, ZAWSZE... Znane utwory do słów Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach wykona dla Państwa zespół w składzie: Aleksandra Łochowska – wokal / gitara, Łukasz Czekała – skrzypce, Robert Skrzypiec – fortepian, Paweł Wolski – gitara basowa, Łukasz Biliński – perkusja. Miejsce: Amfiteatr Park Zdrojowy, Konstancin Jeziorna. Wstęp wolny.

Aleksandra Łochowska - koncert letni w Konstancinie-Jeziornie

Polska muzyka rozrywkowa to wiele pereł muzycznych, lecz utwory Agnieszki Osieckiej należałoby nazwać w tym kontekście diamentami. Takie przeboje jak „Dookoła noc się stała”, „Na całych jeziorach – ty”, „Uciekaj moje serce”,”Bossa nova do poduszki”czy „Nim wstanie dzień” od wielu lat wzruszają, bawią, dodają smaku codzienności. Wyrafinowanie a także genialna uniwersalność tekstów Agnieszki Osieckiej sprowokowała nas do odkrywania ich na nowo i dzielenia się nimi z publicznością. Projekt „Agnieszka Osiecka wczoraj, dziś, zawsze…” tworzą zawodowi muzycy poruszający się w różnych stylistykach, od klasyki, przez jazz, rock, poezje śpiewaną aż do muzyki eksperymentalnej. Szerokie spektrum muzycznych doświadczeń pozwoliło muzykom uzyskać nowe a jednocześnie nieodbiegające daleko od oryginału aranżacje. Muzycy mają za sobą wieloletnią współpracę w kraju i za granicą. Projekt utworów do słów Agnieszki Osieckiej jest wynikiem wspólnej fascynacji i wielkiego szacunku do artystki. Aranżacje ozdobione jazzową nutą dodają przestrzeni w warstwie muzycznej jednocześnie nadając słowu jego wielką rangę.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=4327