Informacje3 marca 2007, 00:00,

Jazzowy koncert zespołu Kerd w Ośrodku Kultury Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie informuje, że 13 marca 2007 roku o godzinie 20:00 odbędzie się jazzowy koncert zespołu Kerd. Koncert jest dla tych, którzy lubią brzmienia z pogranicza free, ambientu i szeroko pojętego jazzu. Grupa Kerd powstała w 1994 roku z połączenia sił perkusisty Marcina Banasiaka, basisty Cezarego Potockiego i gitarzysty Mikołaja Harasimiuka. Później do tego składu dołączył także, grający na instrumentach klawiszowych, Krzysztof Pieszak.

Muzyka kwartetu to nieodmiennie synteza elektroniki i jazzu. Na koncertach zespół gra zarówno zaaranżowane "piosenki" z płyty jak i te, które powstają spontanicznie na styku relacji z publicznością.

Wstęp na koncert zespołu Kerd kosztuje 15 złotych.

Skład zespołu Kerd:
Bańan Veins (Marcin Banasiak) - perkusja
Jakiś Facet (Cezary Potocki) - bas/kontrabas
Miki Spectacular (Mikołaj Harasimiuk) - gitara/efekty
Przyspieshaq (Krzysztof Pieszak) - elektryczne piano/syntezatory

źródło informacji: www.kulturalni.pl
strona zespołu: www.kerd.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński

Informacje3 marca 2007, 00:00,

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa - sezon wiosenny

Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej przyjęło zasadę, że Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa jeździ o każdej porze roku. Na swojej stronie informują, że kolej wąskotorowa odbyła już w tym roku trzy wycieczki. Były one w plenerze śniegowym i mroźnym, zamówione przez grupę turystyczną. Często bywa tak, że te wycieczki Piaseczyńską Koleją Wąskotorową wiążą się działalnością nowo otwartej Restauracji ODJAZD, na stacji w Piasecznie. Jej goście zamawiają kursy, które po prostu realizuje Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej.

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa
kliknij aby powiększyć

Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej przyznaje, że dawniej było to niemożliwe, ponieważ nie wierzyli w to, że w zimie znajdzie się jakikolwiek klient, a klienci nie wierzyli, że Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa jest w stanie w zimie wyjechać. Okazało się, że zapotrzebowanie z jednej strony i możliwości techniczne z drugiej strony są..., dlatego nie ma już przerwy zimowej.

1 kwietnia 2007 o godzinie 11:00 Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa rozpocznie sezon wiosenny. Wyjazd przygotowywany jest przez Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej i Mazowieckie Oddział PTTK. Wycieczka nazywa się Niedziela Palmowa w Złotokłosie. Rezerwacje na bilety kolejowe przyjmowane są pod numerem telefonu: (022) 75676 38.

czytaj więcej i obejrzyj zdjęcia: www.kolejka-piaseczno.com
zdjęcie w informacji: Norbert Kiewicz
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński