Informacje16 lipca 2017, 14:00,

Jazz Zdrój Festiwal 2017 Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


15 i 16 lipca 2017 roku w konstancińskim amfiteatrze odbędzie się V Jazz Zdrój Festiwal, organizowany przez Konstanciński Dom Kultury. To wyjątkowe wydarzenie, poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga. Festiwal odbywający się w konstancińskim Parku Zdrojowym jest jedną z największych imprez tego typu na Mazowszu.

JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL 2017

Na scenie wystąpią profesjonalne, znane i wielokrotnie nagradzane zespoły z całego kraju, a także z zagranicy. Wybitni muzycy, wirtuozi swoich instrumentów, legendy polskiej i europejskiej sceny jazzowej. W amfiteatrze będzie można usłyszeć klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska. Wstęp wolny.

W sobotę, 15 lipca festiwal o godz. 16.00 otworzy występ Kayo Bandz wybitnym klarnecistą i skrzypkiem Ryszardem „Kajo” Kwaśniewskim. Następnie w amfiteatrze zagra The Warsaw Dixielanders jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu tradycyjnego, specjalizujący się w interpretacji standardów jazzowych z Nowego Orleanu i Chicago, a także szlagierów polskiej muzyki z lat 30. i 40. Koncert zespołu uatrakcyjni o występ tancerzy ze szkoły Shim Sham. To założone w 2011 roku studio tańca prowadzi w Warszawie kursy Lindy Hop, Charleston i Authentic Jazz. O godz. 19.00 na scenie zaprezentuje się tarnowski Leliwa Jazz Band. Na repertuar zespołu składają się standardy jazzu lat 20. i 30. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku - jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Pierwszy dzień festiwalu zakończy Jam Session (godz. 20.30) w altanie przy Hugonówce. Muzyczne improwizacje i spontaniczne aranżacje doskonałych jazzmanów będą powstawały na żywo. Prawdziwa uczta dla duszy i doskonała zabawa i to nie tylko dla melomanów.

W niedzielę, 16 lipca koncert w amfiteatrze o godz. 16.00 rozpocznie Dixie Team, zespół jazzu tradycyjnego, który powstał w Mogilnie w 2015 r. z inicjatywy saksofonisty Waldemara Krystkowiaka. natomiast o godz. 17.30 na scenie zobaczymy legendę polskiego jazzu – zespół Old Timers. Jest jednym z najlepszych zespołów grających jazz tradycyjny, nie tylko w Polsce, lecz także w Europie. Powstał w 1965 r. w Warszawie i od ponad pół wieku plasuje się w ścisłej czołówce polskich, jazzowych zespołów. Zdobył prestiżowe nagrody, ma na swoim koncie wiele płyt oraz koncerty niemal w całej Europie. Nagrał również muzykę do filmów „Był Jazz”, „Vabank” czy „Seksmisja”, a także do spektaklu „Opera za trzy grosze” w warszawskim teatrze Ateneum. Festiwal zakończy European Connection (godz. 19.00). Międzynarodowa grupa doskonałych muzyków koncertujących na całym świecie. W jej skład wchodzą znani i cenieni jazzmani z Polski, USA, Holandii i Szwecji. W konstancińskim amfiteatrze wystąpią, m.in.Claus Jacobi, wybitny holenderski saksofonista, który słynie z kultywowania tradycji starych mistrzów jazzu tradycyjnego, a także amerykański wirtuoz trąbki Troy Anderson. Jak nikt inny potrafi naśladować brzmienie legendarnego Louisa Armstronga.

Jazz Zdrój Festiwal Program
Sobota, 15 lipca

godz. 16.00 Kayo Band
godz. 17.30 The Warsaw Dixielanders
godz. 19.00 Leliwa Jazz Band
godz. 20.30 Jam Session (altana przy Hugonówce, ul. Mostowa 15)
Niedziela, 16 lipca
godz. 16.00 Dixie Team
godz. 17.30 Old Timers
godz. 19.00 European Connection.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 lipca 2017, 13:00,

Co sosny usłyszały w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

16 lipca 2017 roku o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i rodziców do altany przy Hugonówce na spotkanie z cyklu Co sosny usłyszały. Wraz z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści przygotowaliśmy unikalny program animacji dla rodzin w formie bajkowych przedstawień i warsztatów kreatywnej pracy z bajką. Miejsce: Altana przy Hugonówce. Wstęp wolny. Kolejne spotkanie 20 sierpnia 2017 roku. Zapraszamy!

CO SOSNY USŁYSZAŁY W KONSTANCINIE

KDK wraz z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści przygotował unikalny program animacji dla rodzin w formie bajkowych przedstawień i warsztatów kreatywnej pracy z bajką. Na wstępie Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni I Opowieści, w barwny sposób zaprezentuje opowieści z różnych części świata. Styl opowiadania jest bardzo żywy. Dzieci uczestniczą aktywnie, wydają odgłosy, imitują bajkowe postaci, angażują się całym ciałem. Następnie odbywają się animacje z klockami MuBaBaO oraz warsztaty tworzenia i opowiadania bajek. Na zakończenie będzie zabawa w wizualizację słów, polegająca na wykonaniu przestrzennych ilustracji oraz papierowych teatrzyków. Dopełnieniem atrakcji będzie zabawa z mięciutkimi Bajkostworami.

CO SOSNY USŁYSZAŁY W KONSTANCINIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie