Informacje15 lutego 2017, 16:00,

Jazda na łyżwach z AuchanDirect.pl


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Auchan Direct zaprasza na wspólne spotkanie połączone z jazdą na łyżwach, które odbędzie się w dniu 15 lutego 2017 roku (środa) od godz. 16:00 do 17:30 na terenie stadionu KS w Piasecznie przy ul. 1 maja. Do dyspozycji dzieci oraz dorosłych oddają lodowisko, na którym będzie można nauczyć się jazdy na łyżwach pod okiem instruktora jak i również na miejscu wypożyczyć łyżwy. Organizatorzy, w trakcie spotkania zapraszają na poczęstunek i chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące AuchanDirect.pl oraz posłuchają opinii na ich temat. Dla najmłodszych przygotowali niespodzianki. facebook.com/events/737154033128091/

JAZDA NA ŁYŻWACH Z AUCHANDIRECT.PL

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 lutego 2017, 08:00,

Przetarg na drogę dla rowerów na Puławskiej od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Duże zmiany czekają ulicę Puławską. Dzięki wsparciu środków unijnych powstaną tam drogi dla rowerów, nowe chodniki i zieleń. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna.

PRZETARG NA DROGĘ DLA ROWERÓW NA PUŁAWSKIEJ OD UL. DOMANIEWSKIEJ DO GRANICY WARSZAWY

Inwestycja obejmie niemal 9-kilometrowy odcinek od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy. Droga dla rowerów na odcinku od ul. Domaniewskiej do ul. Niedźwiedziej będzie biegła po wschodniej stronie jezdni, zaś na pozostałym odcinku – po obydwu jej stronach. Powstaną również przejazdy poprzeczne przez ul. Puławską, w tym na węźle Wyścigi. Tam rowerzyści i piesi będą mogli przekroczyć Puławską wzdłuż Potoku Służewieckiego (zgodnie z koncepcją opracowaną przez urząd dzielnicy Mokotów) lub przebudowanym przejściem podziemnym dostosowanym do ruchu rowerowego. Przebieg drogi dla rowerów został określony w koncepcji, skonsultowanej z mieszkańcami.

Inwestycja nie ogranicza się jednak do udogodnień dla rowerzystów – zyskają na niej wszyscy użytkownicy ul. Puławskiej.

Ważną częścią przebudowy będzie modernizacja sygnalizacji. Zaplanowano kompleksową modernizację sygnalizacji na skrzyżowaniach z ul. Wałbrzyską/al. Lotników; ul. Bogatki/ul. Ludwinowską; ul. Kajakową/ul. Głuszca i ul. Karczunkowską/ul. Karmazynową. Na całym odcinku sygnalizacje zostaną skoordynowane, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie „zielonej fali”. Geometria skrzyżowań i urządzenia sygnalizacji będą dostosowane do ewentualnego wyznaczenia pasa autobusowego – nie jest on jednak częścią tej inwestycji.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną chodniki, w wielu miejscach pamiętające przebudowę ulicy z lat 70. Nową nawierzchnię z estetycznych płyt betonowych zyska ponad 18 tys. m kw. trotuarów – będzie to zatem największy remont chodników w Warszawie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Zadbamy również o zieleń uliczną. W ramach inwestycji przybędzie kilkaset nowych drzew, zaaranżowana zostanie również zieleń niska.

Prace potrwają do 2018 r.

Przebudowa ul. Puławskiej będzie realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie wykonać szczegółową dokumentację budowlaną, uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji i przeprowadzić roboty budowlane. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę i rozstrzygnąć przetarg, prace zakończą się do czerwca 2018 r.

Przy wyborze wykonawcy liczyć będzie się nie tylko cena. Punkty można otrzymać także m. in. za dodatkową dbałość o zieleń (w tym zaaranżowanie "parku kieszonkowego"), przeszkolenie pracowników z zasad dostępności architektonicznej, prowadzenie strony www o inwestycji, wizualizacje i plansze informacyjne na budowie oraz kolportaż ulotek informacyjnych mieszkańcom okolicy.

Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jednym z celów tego instrumentu jest dążenie do zrównoważonej mobilności i zapewnienie alternatywnych dla samochodu możliwości poruszania się po aglomeracji. Program jest realizowany we współpracy z 39 gminami Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

ŹRÓDŁO: http://rowery.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/przetarg-na-drog-dla-rower-w-na-pu-awskiej
ODNOŚNIKI: Przetarg na projekt i budowę drogi dla rowerów na ul. Puławskiej (adres internetowy: https://zdm.waw.pl/zamowienia-publiczne/858)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie