Informacje29 stycznia 2009, 00:00,

Jasełka w Przedszkolu Publicznym Nr 9 w Piasecznie

Dnia 8 stycznia 2009 w Przedszkolu Nr 9 przy ulicy Przesmyckiego w Piasecznie, odbyły się Jasełka wykonane przez dzieci z grupy najstarszej (zerówka). Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności słowno - muzyczne przed licznie zgromadzonym audytorium, zaproszono również wielu Gości: Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Piasecznie, Dyrektora Zespołu Szkół Administracyjno – Ekonomicznych w Piasecznie i innych.

Jasełka w Przedszkolu Nr 9 w Piasecznie     Jasełka w Przedszkolu Nr 9 w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć zdjęcia z Jasełek w Przedszkolu Nr 9

W przygotowaniu inscenizacji i dekoracji zaangażowani byli pracownicy przedszkola wraz z Rodzicami. "Role" odgrywane przez dzieci były bogate w treści religijne, nawiązywały do czasów współczesnych, zachęcały wszystkich do refleksji nad tajemnicą narodzenia. Był to czas "zatrzymania się na chwilę" i radosnego kolędowania. Po obejrzeniu nie brakowało braw i wzruszeń. Uroczystość ta była również okazją do zbiórki pieniędzy na "Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy", zebraliśmy 360 złotych. Wspólnie spędzony czas zachęcił nas do kontynuowania takich uroczystości w przyszłości w przedszkolu. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości w naszym przedszkolu.
autor/źródło: Przedszkole Publiczne Nr 9 ul. Przesmyckiego 100/101 - Piaseczno

Informacje30 stycznia 2009, 00:00,

Rowerem po szlaku rowerowym wzdłuż całej rzeki Jeziorki

Wytyczenie 200 km szlaków rowerowych i budowę brakujących odcinków trasy wzdłuż Jeziorki przewiduje koncepcja, której opracowanie zleciło Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Rzeki Jeziorki. Dokumentacja jest efektem zlecenia, jakie organizacja złożyła pół roku temu wybranemu w przetargu projektantowi. Zależało jej na wyznaczeniu szlaków rowerowych od źródeł Jeziorki do ujścia rzeki do Wisły (w gminie Konstancin-Jeziorna).

Koncepcja przewiduje scalenie ścieżek rowerowych już znajdujących się w gminach położonych wzdłuż rzeki. W styczniu członkowie stowarzyszenia - przedstawiciele gmin i powiatów – podczas spotkania w Mszczonowie zaakceptowali taki kształt sieci ścieżek. - Będziemy ubiegać się o fundusze unijne na projekt i realizację tej koncepcji - zapowiada prezes organizacji Paweł Rutkowski, wiceburmistrz Konstancina-Jeziorny. ¬ródło informacji: gazeta Nad Wisłą nr 2 (268) z dnia 29 stycznia 2009.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: