Informacje22 czerwca 2012, 00:00,

Jarper X Racing Team wygrywa w Siemiatyczach

W ostatni weekend odbyły się kolejne dwie rundy Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Enduro. Zmagania z Cieszyna przeniosły się na teren Siemiatycz. Przez dwa dni motocykliści walczyli o zwycięstwo i punkty w klasyfikacji klubowej. Zawodnicy Jarper X Racing Team odnieśli kolejny sukces zdobywając przez dwa dni łącznie 500 pkt! To rekordowy wynik w sezonie 2012! Więcej informacji na stronie internetowej: www.xracingteam.pl

Jarper X Racing Team

Kolejne dwie rundy cyklu Pucharu Polski w Enduro to kolejny bardzo dobry występ zawodników Jarper X Racing Team. Okazało się, że liczna grupa zawodników z Mazowsza w charakterystycznych zielonych koszulkach spisała się znakomicie zdobywając łącznie 500 pkt! Na drugim miejscu uplasował się Automobilklub Polski (325 pkt), natomiast na ostatnim stopniu podium znalazł się Off-Road Białystok (168 pkt). Tym samym Jarper X Racing Team umocnił pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i przewodzi całej stawce mając na koncie 1104 pkt! Drugą pozycję okupuje Automobilklub Polski ze stratą aż 423 pkt. Na trzecim miejscu jest Off-Road Białystok.

Sukces zespołowy jest możliwy tylko wtedy jeśli w rajdzie punktuje możliwie największa liczba zawodników. Właśnie tak jest w przypadku Jarper X Racing Team. Każdy zawodnik klubu, który dojechał do mety w Siemiatyczach – przywoził punkty. Jednak sukces drużynowy to jedna strona medalu. Oprócz tego, a może przede wszystkim świetne zawody pojechali:
- Paweł Szymański, który wygrał w klasie E2/E3 będąc niepokonanym zarówno w sobotę, jak i niedzielę;
- Andrzej Pleskot, który zajął drugie miejsce w klasie Quad 4K;
- Jakub Kozłowski, który stanął na drugim stopniu podium w klasie Junior 50;
- Bartek Nowakowicz systematycznie depczący po piętach Pawłowi Szymańskiemu, który uplasował się na trzeciej pozycji w klasie E2/E3;
- £ukasz Suchorowski, który zajął piątą lokatę w klasie E1;
- Adam Lesiak, który zajął piąte miejsce w klasie Junior.

Nagrodę za pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej odebrał V-ce Prezes klubu Mirosław Pleskot: - „Start i kolejny sukces Jarper X Racing Team nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie sponsorów. W naszych barwach wystartowało około 20 zawodników. Dlatego też każda kolejna runda to duże wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Tym razem po raz kolejny wyzwanie zostało zakończone sukcesem. Szczególnie dziękujemy za wsparcie firmom Jarper, Gmina Lesznowola i Alnor. Dziękujemy również firmom Boels, Felix, Andal, Payroll Consulting, Robos Budownictwo, Agrotechnic.pl, OCR Systems i Olek Motocykle. Nie zapominamy również o wspierających nas mediach, czyli przede wszystkim MotoX.com.pl i MotoRmania.” – skomentował po odebraniu pucharu.

Jarper X Racing Team
Stachowo, ul. Karasia 23
05-552 Wólka Kosowska

X Racing Team to stowarzyszenie skupiające miłośników i pasjonatów motocyklowego off-roadu. Jest to prężnie działająca jednostka, której zakres działalności obejmuje zarówno udział w zawodach motocyklowych o randze Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, jak i organizację zawodów dla amatorów i profesjonalistów pod patronatem PZM. Począwszy od stycznia 2012 klub motorowy Jarper X Racing Team oficjalnie reprezentuje Gminę Lesznowola (woj. mazowieckie) działając pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lesznowola. Prezentacja Jarper X Racing Team: prezentacja_jxrt.pdf

Informacje21 czerwca 2012, 00:00,

Letnie warsztaty fotograficzne w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ogłasza nabór na letnie warsztaty fotograficzne: WIDZIEć WIęCEJ, ROZUMIEć MNIEJ. Warsztaty poprowadzi mistrz fotografii Piotr Wenclewski, wykładowca m. in. Europejskiej Akademii Fotografii. Zajęcia będą odbywać się w niedziele, począwszy od 1 lipca 2012 roku, w godzinach 10.00-14.00. Warsztaty zakończy wystawa prac uczestników. Wiek uczestników: młodzież (16+) i dorośli. Koszt całego cyklu warsztatów wynosi 400 zł. Zapisy i opłaty przyjmowane są do 29 czerwca w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Koordynator warsztatów - Paweł Tabor.

Letnie warsztaty fotograficzne w Górze Kalwarii

Warsztaty są skierowane do osób, które:
- są zainteresowane nauką fotografii,
- interesują się innymi dziedzinami sztuk wizualnych,
- poszukują dróg rozwoju własnej wrażliwości i ekspresji,
- chcą poznać spojrzenie na fotografię od strony historii sztuki, filozofii i psychologii,
- szukają źródeł inspiracji,
- zastanawiają się jak można inaczej postrzegać swoje najbliższe otoczenie,
- chcą doskonalić swój warsztat poznając nowe techniki fotograficzne,
- myślą o ewentualnym późniejszym kontynuowaniu edukacji w tej dziedzinie.

Głównym celem warsztatów jest rozwój wizualnej wrażliwości, kreatywności i ekspresji uczestników. Skierowane są do wszystkich bez względu na dotychczasowe doświadczenie w dziedzinie fotografii. Program zajęć obejmuje 11 spotkań w formie wykładów, prezentacji i konsultacji prac uczestników oraz krótkie zajęcia plenerowe na terenie Góry Kalwarii i jej najbliższego otoczenia.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria