Informacje28 marca 2015, 10:00,

Jarmark Wielkanocny w Tarczynie

28 marca 2015 roku od godz. 10.00 odbędzie się Jarmark Wielkanocny w Tarczynie. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17. W programie: pokazy koronkarstwa i zdobienia pisanek w wykonaniu Anny Krzanik i Elżbiety Wierdak, malowanie figurek gipsowych.

Jarmark Wielkanocny w Tarczynie

Ręcznie zdobione jajka to prawdziwe dzieła sztuki. Coraz rzadziej spotyka się osoby, które przed Wielkanocą, w tradycyjny, ręczny sposób przygotują pisanki. A metody zależą od indywidualnych inwencji twórczych. Niektóre z nich przybliżą nam zaproszone do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie mistrzynie w swoim fachu – pani Anna Krzanik pokaże zdobienie koronką klockową a Elżbieta Wierdak zaprezentuje technikę batikową, polegającą na nakładaniu na jajko gorącego wosku pszczelego i kilkukrotnym jego barwieniu. Zachwyćmy więc gości kolorowymi pisankami a przy okazji zafundujmy sobie mnóstwo frajdy biorąc udział w warsztatach , które odbędą się 28 marca 2015 w godz. 10.00 – 15.00.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=8257
Informacje28 marca 2015, 10:00,

Wielkanocny Targ Żywieniowy

28 marca 2015 roku zapraszamy do Impresji na Wielkanocny Targ Żywieniowy, na którym będzie można zakupić produkty od polskich producentów m.in. miód, przetwory, zioła, wędliny, białą kiełbasę, mazurki, wino, nalewki, piwo z lokalnych browarów, czyli wszystko co jest potrzebne nie tylko na Wielkanocny stół. Dodatkowo będzie można zaopatrzyć się w ręcznie robione mydła i świece. Targ potrwa od godz. 10:00 do 16:00 i odbędzie się w Impresji (ul. Kruczkowskiego 8a, Piaseczno).

Wielkanocny Targ Żywieniowy

Redakcja, 16 lipca 2019