Informacje17 grudnia 2017, 10:00,

Jarmark Świąteczny w Konstancinie-Jeziornie 2017

W niedzielę 17 grudnia 2017 roku, Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie rozbłyśnie światełkami bożonarodzeniowych ozdób, roztoczy gamę świątecznych zapachów i zabrzmi pięknymi kolędami. Wszystko to za sprawą tradycyjnego Jarmarku Świątecznego, na który serdecznie zapraszamy. Jarmark Bożonarodzeniowy to już tradycja w Konstancinie-Jeziornie. Od 6 lat w grudniową niedzielę spotykamy się, aby cieszyć się świąteczną atmosferą Parku Zdrojowego. 17 grudnia na odwiedzających będą czekać stoiska z ozdobami i upominkami, które z pieczołowitością już przygotowują twórcy z naszej gminy oraz okolic.

JARMARK ŚWIĄTECZNY W KONSTANCINIE-JEZIORNIE 2017

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Doskonała okazja, aby sprawić prezenty najbliższym lub sobie samym. W świąteczny nastrój wprowadzą nas zapachy pierników i świerkowych stroików. Będzie można degustować wigilijne potrawy i zakupić je na swój stół. Ponad 70 wystawców będzie oferować to, czego na świątecznych stołach i pod choinkami zabraknąć nie może.

Dla dzieci przygotowano wyjątkowe atrakcje: zagroda świąteczna ze zwierzętami, warsztaty robienia ozdób, a także… spotkanie ze Św. Mikołajem i jego pomocnikami. Burmistrz Gminy zaprasza na wspólną wigilię, aby przy opłatku i świątecznych potrawach życzyć mieszkańcom wszystkiego, co najlepsze. Będzie można też, wspólnie z Aleksandrą Kostką - konstancińską pogodynką z TVP, zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy.

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego stołu wigilijnego, śpiewu i dzielenia się radością tego dnia.

Jarmark Świąteczny w Konstancinie program:
11.00 – 18.00 Świąteczny Kiermasz, aleja główna w Parku Zdrojowym (ul. H. Sienkiewicza)
12.00 – 16.00 Atrakcje dla dzieci: warsztaty ozdób świątecznych, zagroda ze zwierzętami, spotkanie ze św. Mikołajem, nauka tańca, konkursy i zabawy
14.15 Wigilia gminna. Kolędowanie z Aleksandrą Kostką.

Informacje8 grudnia 2017, 15:52,

Segregacja Rewelacja - działania edukacyjne z zakresu prawidłowej segregacji odpadów

W ramach kampanii Segregacja - Rewelacja! Gmina Piaseczno realizuje działania edukacyjne z zakresu prawidłowej segregacji odpadów. Jednym z elementów akcji był konkurs dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – V oraz klasy VI – VII. Uczestnicy rywalizacji musieli rozwiązać test wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów. 8 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno odbyło się wręczenie nagród wyróżnionym oraz zwycięzcom konkursu. Tak wyglądał test - pdf

SEGREGACJA REWELACJA - DZIAŁANIA EDUKACYJNE Z ZAKRESU PRAWIDŁOWEJ SEGREGACJI ODPADÓW