Informacje10 września 2017, 10:00,

Jarmark Piaseczyński w Piasecznie

10 września 2017 roku o godzinie 12.00 zapraszamy na XIII Jarmark Piaseczyński. Jest to coroczna impreza plenerowa, której cele jest nawiązanie do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich (jarmarków), odtworzenie klimatu dawnych jarmarków, przybliżenie kultury tradycyjnej i dawnego rzemiosła oraz zainteresowanie mieszkańców dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

JARMARK PIASECZYŃSKI W PIASECZNIE 2017

W programie Jarmarku planowane są występy zespołów ludowych i folkowych, pokazy historyczne, plenerowe przedstawienia teatralne, pokazy dawnego rzemiosła. Jarmark to przede wszystkim kramy handlowe z wyrobami garncarskimi, kowalskimi, rękodziełem, ozdobami, a także potrawami kuchni tradycyjnej.

Corocznie w ramach JARMARKU odbywają się także różne imprezy towarzyszące (wystawy, prelekcje, zwiedzanie miasta, zwiedzanie poszczególnych obiektów zabytkowych, wycieczki, konkursy) zlokalizowane w różnych punktach naszego miasta. Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegorocznym hasłem EDD: „Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu”

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

XIII JARMARK PIASECZYŃSKI SPOTKANIE REGIONÓW – TATARZY POLSCY 10 września 2017 PIASECZNO – PL. PIŁSUDSKIEGO, ul. PUŁAWSKA, ul. KOŚCIUSZKI, ul. RYNKOWA godz. 12.00 – 19.00

12.00 - 18.30 - SCENA JARMARCZNA /pl. Piłsudskiego - Rynek
12.00 - rozpoczęcie XIII Jarmarku Piaseczyńskiego
12.10 - występ Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
12.50 - Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny Buńczuk
13.30 - Zespół Śpiewaczy Tęcza z Nowej Woli
14.00 - Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny Buńczuk
14.35 - pokaz tańców renesansowych
15.00 - Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny Buńczuk
17.30 - koncert Kapeli Hanki Wójciak

12.00 - 19.00 - KRAMY JARMARCZNE /pl. Piłsudskiego - Rynek, ul. Puławska, ul. Kościuszki
- stoiska twórców ludowych, tradycyjnego rzemiosła, rękodzieło artystyczne, wyroby drewniane, ceramika, ozdoby i biżuteria, bibeloty
- kuchnia tatarska, regionalna, słodkie wypieki domowe, miody i wyroby pszczelarskie
- „Baran Piaseczyński” – wypiek regionalny

JARMARCZNE ATRAKCJE:

pl. Piłsudskiego
12.30 - 18.00 - tatarska jurta
- stoisko kultury tatarskiej Fundacji Tatarskie Towarzystwo Kulturalne - prezentacja strojów tatarskich, literatury oraz atrybutów związanych z historią i tradycją Tatarów Polskich
- stoisko Związku Tatarów RP
12.30 - 18.30 - obozowisko rycerskie: zbrojownia, garderoba historyczna, warsztaty kuglarskie
13.00 - 17.00 - tatarskie warsztaty artystyczne
14.00 - 18.00 - warsztaty łucznicze
15.40 - pokaz żonglerki chorągwiami

ul. Rynkowa
12.30 - 18.30 - „Ginące zawody” – pokazy dawnego rzemiosła oraz historyczna gra dla dzieci
16.00 - 17.00 - „Czego nie wiecie o smokach” - przedstawienie jarmarczne - Teatr Rozrywki Trójkąt
17.00 - 18.00 - animacje dla dzieci – Teatr Rozrywki Trójkąt

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

8 września - „Tatarzy w Polsce – historia, tradycje, zabytki” - wystawa plenerowa (pl. Piłsudskiego); wystawę oglądać można do 30 września

9 września
10.00 – 12.00 - „Zalesie Dolne: miasto -ogród” - spacer ulicami Zalesia z opowieścią przewodnika; zbiórka uczestników: stacyjka Zalesie Dolne ( na linii wąskotorowej) ul. Stołeczna (przy nr 32)
12.00 – 15.00 – „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” – spacer fotograficzny; zbiórka uczestników przed Domem Kultury, ul. Kościuszki 49

Informacje17 sierpnia 2017, 08:00,

Mój ukochany pies - wystawa w Galerii PASAŻ Mysiadło

11 sierpnia 2017 roku o godz. 14.00 odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy "Mój ukochany pies". Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Podczas wernisażu, przy obecności dzieci z półkolonii w GOK Lesznowola rozdane zostaną nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. Serdecznie zapraszamy!

MÓJ UKOCHANY PIES - WYSTAWA POKONKURSOWA W GALERII PASAŻ MYSIADŁO

"Mój ukochany pies. Konkurs fotograficzny na FB" - otwarty konkurs na fanpage''u GOK Lesznowola z okazji Międzynarodowego Dnia Psa. Do konkursu zgłosiło się 28 uczestników, którzy zamieścili łącznie 106 zdjęć swoich psów jako post na fanpage’u GOK Lesznowola. Komisja, składająca się z pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli, wyłoniła 9 zwycięzców, którym przyznała nagrody rzeczowe. Portrety psów, które zostały zgłoszone do konkursu - a prac jest aż 106! - będzie można podziwiać w Galerii PASAŻ do końca sierpnia 2017 roku.