Informacje9 sierpnia 2007, 00:00,

Jarmark Piaseczyński w Parku Miejskim Piaseczno

9 września 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 20:00 w Parku Miejskim przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie, odbędzie się III Jarmark Piaseczyński. Imprezę organizuje Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno, Muzeum Regionalne, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Celem plenerowej imprezy Jarmark Piaseczyński, jest odtworzenie klimatu dawnych Jarmarków jakie w Polsce odbywały się od XVI wieku. Nawiązując do tradycji na Jarmark Piaseczyński zostaną zaproszeni przedstawiciele różnych regionów etnograficznych Polski. W tym roku prezentować się będzie kultura Księżaków £owickich. Podczas imprezy lokalna społeczność i potencjalni turyści będą mieli okazję poznać kulturę tego regionu (sztukę, repertuar muzyczny, tradycyjne stroje, wyroby rzemieślnicze, smaki kuchni regionalnej), a także kulturę lokalną Piaseczna i okolic (rękodzieło artystyczne, występy zespołów ludowych, historyczne pokazy konne i rycerskie).

W Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie rozstawione zostaną różnorodne kramy i stoiska handlowe z wyrobami twórców ludowych, profesjonalnych, rzemiosła (obrazy, ozdoby, ceramika, wiklina, wyroby z drewna, metalu, szkło art. koronki, bibeloty), oraz tradycyjne produkty spożywcze (np.: ser kozi, smalec, miód, wypieki).

Podczas III Jarmarku Piaseczyńskiego w Piasecznie przewidziane są także różne atrakcje i zabawy dla dzieci: mini warsztaty (wycinanka, bibuła, garncarstwo), pokazy konne i rycerskie karuzela, zjeżdżalnia, malowanie buziek, strzelnica, wata cukrowa, zabawki, przejażdżka na kucyku koniu gaziku. Ponadto w różnych punktach miasta odbędą się imprezy towarzyszące: Muzeum Regionalne (wystawy Akwarelą malowane malarstwo St. Kurka i muzealia z koś. Św. Anny, zwiedzanie zabytkowej Stacji Wąskotorowej i przejazd koleją, z postojem na piknik), zwiedzanie z przewodnikiem kościoła św. Anny i zabytkowego Piaseczna.

III Jarmark Piaseczyński program imprezy:
12:00 - Rozpoczęcie III Jarmarku Piaseczyńskiego w Parku Miejskim oraz koncert Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.
13:00 - 13:30 - Ludowy zespół £owiczanie - sztuka pt Wesele.
13:30 – 14:00 - Pokaz konny TKKF Hubert z Warszawy.
14:00 – 14:30 - Wokalno - kabaretowy zespół Leśne Echo z Chojnowa.
14:50 – 16:00 - Zespół £owiczanie - £owicka bajka muzyczna.
16:15 – 17:15 - Zespół Koderki z £owicza - tańce ludowe różnych regionów.
17:15 – 18:00 - Pokaz konny TKKF Hubert z Warszawy.
18:00 – 18:45 - Zespół Alta Danza z Warszawy - sceny barokowe (taniec).
18:45 – 19:30 - Występ plenerowy teatru Makata z Warszawy.
19:30 – 20:00 - Wokalny zespół Kłosowianki ze Złotokłosu.
20:10 – 20:30 - Pokaz tańca z ogniami.
20:30 - Zakończenie III Jarmarku Piaseczyńskiego.

Inne atrakcje w parku podczas Jarmarku Piaseczyńskiego:
- Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore (walki rycerskie, łucznictwo, żonglerka, taniec z ogniem).
- Mini warsztaty dla dzieci (wycinanka, bibuła, ceramika) 13:00 - 16:00.
- Atrakcje dla dzieci (pokazy konne i rycerskie, karuzela, malowanie buziek, zjeżdżalnia, strzelnica, wata cukrowa, dmuchane zabawki, przejażdżka na kucyku koniu gaziku).
- Stoiska gastronomiczne - kuchnia regionalna.
- Stoiska rękodzieła ludowego.

Imprezy towarzysząc w mieście:
- Dzień otwarty w Muzeum Regionalnym w Piasecznie w godzinach od 11:00 do 17:00 wystawy: Piaseczno miasto królewskie i narodowe, Muzealia z kościoła św. Anny., Akwarelą malowane malarstwo Stanisława Kurka, Prezentacja publikacji E. i Wł. Bagieńskich pod tytułem: Zabytki Rzemiosła Piaseczyńskiego, przez autora p. Włodzimierza Bagieńskiego (godzina 13:00).
- Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Regionalnego, kościoła św. Anny i zbytków Piaseczna, w godzinach od 14:30 do 17:00. (zbiórka przed kościołem).
- Zwiedzanie zabytkowej Stacji Wąskotorowej, w godzinach od 9:00 do 11:00 (bezpłatnie) oraz przejazd kolejką (bezpłatnie z karnetem wcześniej pobranym z Ośrodka Kultury lub w Parku Miejskim), w godzinach od 11:00 do 16:00, z przystankiem na piknik w Runowie.

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Zapraszamy Was na Jarmark Piaseczyński w Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie i imprezy towarzyszące.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje9 sierpnia 2007, 00:00,

Koncert zespołu Czerwone Korale w Parku Zdrojowym

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Czerwone Korale, z cyklu Koncerty letnie w Parku Zdrojowym. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 sierpnia 2007 roku, o godzinie 16:00 w Parku Zdrojowym Konstancin. Zespół Czerwone Korale, prezentuje repertuar z muzyki bałkańskiej.
Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Czerwone Korale.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna