Informacje8 września 2011, 00:00,

Jarmark Piaseczyński w mieście i Parku Miejskim Piaseczno

Centrum Kultury w Piasecznie, Muzeum Regionalne w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zapraszają na VII JARMARK PIASECZYńSKI SPOTKANIE REGIONÓW – ŚL¡SK. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 września 2011 roku od godz. 12.00. JARMARK PIASECZYńSKI to nawiązanie do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich (jarmarków). Prawo ich odbywania miasto otrzymało w XVI w. Zamierzeniem organizatorów JARMARKU jest odtworzenie klimatu dawnych jarmarków, przybliżenie kultury tradycyjnej i dawnego rzemiosła oraz zainteresowanie mieszkańców dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Jarmark Piaseczyński w mieście i Parku Miejskim Piaseczno

Podczas niedzielnego Jarmarku, zaprezentowany zostanie dorobek artystyczny miejscowych zespołów ludowych, zorganizowane zostaną pokazy historyczne rycerskie, występy oraz koncerty zespołów folkowych. Odbywać się będą pokazy dawnego rzemiosła. Poza tym w parku miejskim rozstawione zostaną kramy handlowe z rękodziełem, wyrobami ludowymi, potrawami kuchni tradycyjnej. Od pięciu lat w cyklu „Spotkanie regionów” organizatorzy pragną przybliżyć mieszkańcom także kultury innych regionów Polski. Na piaseczyński JARMARK zapraszani są przedstawiciele różnych regionów etnograficznych, które wyróżniają się zachowaną do dziś tradycyjną kulturą ludową. Podczas imprezy uczestnicy mają okazję zobaczyć stroje ludowe, wyroby sztuki ludowej i rzemiosła, poznać repertuar muzyczny, a także smak kuchni regionalnej zapraszanych gości. W tym roku na Jarmark przyjadą goście ze Śląska. W ramach JARMARKU odbędą się także imprezy towarzyszące, zlokalizowane w różnych punktach miasta: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Centrum Kultury, Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa.

Jarmark Piaseczyński program imprezy (Park Miejski):

12.00 - 19.00 – Scena w Parku Miejskim
12.00 - Rozpoczęcie Jarmarku Piaseczyńskiego, hejnał Piaseczna
12.15 – 12.45 – Koncert Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
13.00 – 13.45 – Zespół Pieśni i Tańca Częstochowa
13.55 – 14.30 – Zespół folkowy Gęsty Kożuch Kurzu
14.40 – 15.10 – Zespół Leśne Echo z Chojnowa
15.30 – 16.00 – Zespół Pieśni i Tańca Częstochowa
16.00 – 17.10 – Teatr Pantomimy Mimo
17.15 – 17.50 – Pokaz rycerski – Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore
18.00 – 19.00 – Koncert Kapeli Ze Wsi Warszawa
19.00 – Zakończenie Jarmarku Piaseczyńskiego

Pozostałe atrakcje:
- Wioska Rycerska (Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore) – obozowisko rycerzy, atrakcje dla dzieci
- Wioska Rzemiosł Dawnych (Faktoria Złoty Wołos) – czyli stylizowane obozowisko z wytwórczością na żywo
- atrakcje dla dzieci (karuzela, przejażdżki na kucykach)
- stoisko organizatorów - historyczne pocztówki, publikacje historyczne

Kramy handlowe w Parku Miejskim – jarmark od godz.12.00 – do zmierzchu:
- stoiska twórców ludowych, tradycyjnego rzemiosła, potraw regionalnych ze Śląska,
- wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, wyroby drewniane, ceramika, ozdoby i biżuteria, bibeloty,
- kuchnia regionalna, słodkie wypieki domowe,
- miody i wyroby pszczelarskie

Imprezy towarzyszące:

Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej (ul. Sienkiewicza 14)
- przewozy drezyną ręczną – w godz. 12.00 – 14.00 (bezpłatnie)
- zwiedzanie stacji kolejki wąskotorowej i modelarni – w godz. 12.00 – 14.00 (bezpłatnie)
- sklepik z pamiątkami i gadżetami
- wycieczka kolejką wąskotorową godz. 11.00 – 16.00 (odpłatnie)

Wycieczka miejska z przewodnikiem - Kamienie milowe Piaseczna
Start: godz. 14.00 – skrzyżowanie ulic Jana Pawła II i Dworcowej (Stara Mleczarnia); czas trwania ok. 2 h.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje8 września 2011, 00:00,

Strażacy zapraszają na PIKNIK RODZINNY w Mrokowie

Strażacy OSP Mroków, Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Sołtys i Rada Sołecka Mrokowa, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 września 2011 roku o godz. 14. Miejsce: teren przy OSP w Mrokowie. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Zapraszamy!

PIKNIK RODZINNY W MROKOWIE

Piknik rodzinny w Mrokowie program imprezy:
14.00 Uroczyste otwarcie pikniku.
14.05 Występ Zespołu Piosenki Biesiadnej MROKOWIACY.
14.30 Pokaz tańca towarzyskiego (Mateusz Marczak).
15.00 Występ Zespołu S¡SIEDZI.
15.30 Pokaz Tańca Dance w wykonaniu zespołu GRAWITACJA.
16.00 Pokaz ratownictwa technicznego i medycznego – symulacja wypadku drogowego.
16.30 Pantonima.
17.00 Konkurs z nagrodami dla dzieci i młodzieży szkolnej.
18.00 Kabaret BARWY JESIENI.
18.30 Pokaz udzielania pierwszej pomocy (Ratownicy Zespołu FALC).
19.00 Koncert zespołu AKCENT.
20.30 Pokaz Tancerzu Ognia.
21.00-24.00 Zabawa taneczna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola