Informacje10 września 2010, 00:00,

Jarmark Piaseczyński w mieście i Parku Miejskim Piaseczno

Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie organizują pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy plenerową imprezę JARMARK PIASECZYńSKI. W Parku Miejskim w Piasecznie 12 września 2010 roku w godz. od 12.00 do 19.00, usłyszeć będzie można muzykę ludową, zespoły folkowe, a na kramach handlowych zakupić unikalne, tradycyjne wyroby artystów ludowych z różnych stron Polski. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji na terenie całego miasta. VI Jarmark Piaseczyński, jak co roku organizowany jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

TYTU£

Jarmark Piaseczyński program imprezy (Park Miejski):
12.00 - Rozpoczęcie Jarmarku Piaseczyńskiego, hejnał Piaseczna
12.15 - 12.45 - Koncert Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
13.00 - 13.50 - Zespół Śpiewaczy "Mlądz" z Otwocka
14.00 - 14.35 - Zespół Pieśni i Tańca BAZUNY z żukowa
14.45 - 15.15 - Zespół "Leśne Echo" z Chojnowa
15.30 - 16.00 - Zespół Pieśni i Tańca BAZUNY z żukowa
16.15 - 17.15 - Koncert "Kapela z Orliczka"
17.15 - 17.45 - Pokaz rycerski – Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie "Eodem Tempore"
18.00 - 19.00 - Koncert "Niwa Modrego Lnu"
19.00 - Zakończenie Jarmarku Piaseczyńskiego.

Pozostałe atrakcje imprezy:
- Wioska Rycerska (Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie "Eodem Tempore") - obozowisko rycerzy, atrakcje dla dzieci.
- Wioska Rzemiosł Dawnych (Faktoria "Złoty Wołos") - czyli stylizowane obozowisko z wytwórczością na żywo.
- Atrakcje dla dzieci (karuzela, przejażdżki na kucykach)
- Stoisko organizatorów - historyczne pocztówki, publikacje historyczne

Kramy handlowe w Parku Miejskim - jarmark od godz.12.00 - do zmierzchu: stoiska twórców ludowych, tradycyjnego rzemiosła, potraw regionalnych z Kaszub, wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, wyroby drewniane, ceramika, ozdoby i biżuteria, bibeloty, prace plastyczne Grupy Piaseczno, kuchnia regionalna, słodkie wypieki domowe, miody i wyroby pszczelarskie.

Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej (ul. Sienkiewicza 14): przewozy drezyną ręczną i spalinową - w godz. 12.00 - 14.00 (bezpłatnie), zwiedzanie stacji kolejki wąskotorowej i modelarni - w godz. 12.00 - 14.00 (bezpłatnie), sklepik z pamiątkami i gadżetami, wycieczka kolejką wąskotorową godz. 11.00 - 16.00 (odpłatnie)

Wycieczka miejska z przewodnikiem - "Śladami rzemiosła i przemysłu w Piasecznie" Strat : godz. 14.00 - stacja Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej (ul. Sienkiewicza 14); czas trwania ok. 2 h.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje10 września 2010, 00:00,

W Piasecznie są MIESZKANIA SOCJALNE dla bogatych

Ponad tysiąc złotych miesięcznie za dwa małe pokoiki bez własnej kuchni, łazienki i ubikacji. To cena jaką ustalili piaseczyńscy urzędnicy w swoich lokalach, dla najbiedniejszych mieszkańców. Zachęcam wszystkich mieszkańców Piaseczna do obejrzenia reportażu, który został przygotowany przez dziennikarzy z programu UWAGA i jest dostępny na stronie internetowej: uwaga.onet.pl