Informacje16 grudnia 2018, 10:00,

Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 grudnia 2018 roku w godz. 11.00-18.00 odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie. Na czas jarmarku ratusz zmieni się w rezydencję św. Mikołaja, który pojawi się w kilku odsłonach. W spektaklu teatralnym „Mikołaja dziś witamy” dzieci poznają historię i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Będzie także czytanie przez aktorów i opowiadaczy bajek opowieści związanych ze św. Mikołajem. Na warsztatach kreatywnych dzieci napiszą jeden wspólny list do św. Mikołaja, a każdy będzie mógł sobie zrobić z nim zdjęcie, w specjalnej świątecznej scenografii. Miejsce: teren Ratusza przy ul. Piaseczyńskiej 77 w Konstancinie. Zapraszamy.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Najpiękniej kolędy śpiewają górale, a z górali najpiękniej gra i śpiewa kapela Góralska Hora. I oni to właśnie będą  kolędować podczas Jarmarku, a wszyscy będą mogli się do tego śpiewania włączyć. Kolędy i świąteczne piosenki będzie można usłyszeć także w wykonaniu Aleksandry Kostki, która ze sceny prowadzić będzie świąteczną imprezę. 0 14.15 rozpocznie się wspólne dzielenie opłatkiem i gminna wigilia dla wszystkich mieszkańców. Na wspólnym wigilijnym stole z pewnością nie zabraknie: pierogów z grzybami, barszczu czerwonego, kapusty postnej i makowca. Życzenia świąteczne złożą mieszkańcom burmistrz Kazimierz Jańczuk i przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra Kostrzewska. Prócz kolędowania, spotkań z Mikołajem i koncertów, na Jarmarku będzie można przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Wokół ratusza pojawi się mnóstwo stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, świątecznymi dekoracjami, zabawkami i specjałami takimi jak: sery, wędliny, ryby, miody, pachnące ciasta, pierniki, ekologiczne przetwory i swojskie chleby. Wystawcy, a będzie ich w tym roku bardzo wielu, z pewnością przygotują wybór oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów oraz tego, czego na świątecznych stołach zabraknąć nie może.
Program:
- Kiermasz świąteczny: 11.00 – 18.00. 
- Atrakcje/występy/koncerty: 12.00 – 16.00, spektakl „Mikołaja dziś witamy”, „Gdzie jesteś św. Mikołaju – czytanie bajek i opowieści, „Piszemy do św. Mikołaja”, zdjęcie ze św. Mikołajem, warsztaty kreatywne z MuBaBao, zagroda ze zwierzętami.
- Opłatek, wigilia miejska: 14.15. Kolędowanie kapeli Góralska Hora, kolędy i pastorałki wykona Aleksandra Kostka.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje17 grudnia 2018, 07:00,

Otwarta dwupasmówka na ulicy Okulickiego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Uruchomiona została sygnalizacja świetlna na przebudowanym skrzyżowaniu ulicy Okulickiego z Julianowską. Na odcinku od ul. Julianowskiej do ul. Puławskiej obowiązuje już nowa organizacja ruchu na dwóch pasach w obu kierunkach. Wykonawca firma Skanska S.A., która realizuje inwestycję na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich deklaruje też, że do końca 2018 roku otwarte zostanie skrzyżowanie ul. Okulickiego z ul. Powstańców Warszawy.

Otwarta dwupasmówka na ulicy Okulickiego w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie