Informacje30 października 2016, 16:00,

Janosik dobry zbójnik - Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym

30 października 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Janosik dobry zbójnik. Miejsce: sala widowiskowo-koncertowa im. M. Fogga w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w sekretariacie GOK Tarczyn lub bezpośrednio przed bajką. Zapraszamy na spektakl do Tarczyna.

JANOSIK DOBRY ZBÓJNIK - JESIENNE SPOTKANIE Z TEATREM DZIECIĘCYM

Janosik dobry zbójnik - bajka osnuta jest na legendzie o studencie, który staje się zbójnikiem, okrada bogatych i rozdaje biednym. Jak w dzisiejszych czasach zostaje się Janosikiem? W bardzo prosty sposób – gdy człowiek nie bardzo wierzy, że nauka ma sens a uczciwą pracą można pomagać ludziom. Wówczas na drodze prędzej czy później spotka „czarownice”, które namówią go do bardziej radykalnego czynienia dobra. Tylko czy nadal będzie to jeszcze dobro? Bajkowy Janosik-student sam już nie wie, po co studiuje; zgubił drogę do domu i sens swojego życia. Zostaje więc hersztem zbójników (nietypowych, bo w spódnicach), by zabierać bogatym i oddawać biednym. Daje się oszukać, że ci pierwsi są źli, zaś ci drudzy zawsze dobrzy. Spotkanie Janosika z Dobrym Pasterzem oraz jego zabawne rozmowy z przesympatycznymi owieczkami sprawiają, że Janosik zmienia się! Teraz wie, że nie można nikogo okradać. A jeżeli chce się pomagać ludziom, to trzeba robić to mądrze! Nastrój polskich gór wspaniale oddaje piękna scenografia i piosenki oparte na tradycyjnych melodiach góralskich we wspaniałej instrumentacji Krzysztofa Maciejowskiego. Przedstawienie Janosik dobry zbójnik w sposób radosny, pogodny oraz wolny od moralizatorstwa mówi o rzeczach pięknych, ważnych i mądrych.

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Informacje26 października 2016, 10:00,

Zamknięcie przejazdów kolejowych

W poniedziałek 24 października główny wykonawca przebudowy linii kolejowej Warszawa – Radom firma Trakcja PRKil S.A. potwierdził gminie Piaseczno, że z dniem 26.10.2016 r. od godz. 10:00 do dnia 4.11.2016 r. zostaną zamknięte dwa przejazdy na drogach powiatowych przez torowisko linii kolejowej LK-8

1. Orężna - Jana Pawła II
2. Żabieniec - Jesówka

ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDÓW KOLEJOWYCH
Przejazd Żabieniec - Jesówka, schemat czasowej organizacji ruchu.

Bezpośrednim powodem jest wymiana elementów torowiska wyłącznie w strefie tych skrzyżowań. Pozwala to zminimalizować czas zamknięcia przejazdów.

ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDÓW KOLEJOWYCH
Przejazd Orężna - Jana Pawła II, schemat czasowej organizacji ruchu.

Wykonawca potwierdził możliwość prowadzenia ruchu pieszego, przy zachowaniu szczególnej ostrożności i reagowaniu na wezwania osób bezpośrednio nadzorujących roboty.

Wykonawca prac firma Trakcja PRKil S.A. poinformowała, że dołoży wszelkich starań aby otworzyć przejazdy jeszcze 31 października 2016 r., tak aby możliwy był ruch pojazdów 1 listopada w dniu Wszystkich Świętych.

wątek na forum: zamknięcie przejazdów kolejowych w Piasecznie oraz w Żabieńcu