Informacje8 grudnia 2017, 18:30,

Jan Kanty Pawluśkiewicz w Piasecznie - przedświąteczne spotkanie ze sztuką w showroomie Art-Passion


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 grudnia 2017 roku w showroomie Art-Passion w Piasecznie odbędzie się wernisaż prac Jana Kantego Pawluśkiewicza. To już trzecia odsłona projektu One Night One Art i kolejna okazja do spotkania ze sztuką na wysokim poziomie. Tym razem w roli głównej muzyka zaklęta w niezwykłych obrazach mistrza nowatorskiej techniki żel-art. Czas i miejsce: 8 grudnia 2017 roku, godz. 19:30, lokal 131 przy ul. Młynarskiej 39 (XIV piętro) w Piasecznie. Organizatorzy wydarzenia: Spółka Art-Passion oraz Europejska Galeria Malarstwa TouchofArt.eu Prezentowane obrazy pochodzą z Galerii Autorskiej Żel-Art Jana Kantego Pawluśkiewicza.

JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ W PIASECZNIE - PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ W SHOWROOMIE ART-PASSION

Showroom Art-Passion stworzony przez Panią Małgorzatę Małecką to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, którym po raz kolejny zawładnie sztuka. Gwiazdą przedświątecznej wystawy będzie wszechstronnie utalentowany Jan Kanty Pawluśkiewicz, który przygotował na tę okazję wyjątkowy zbiór swoich prac wykonanych autorską techniką, wykorzystującą pastelowe i brokatowe żele zawarte w japońskich długopisach. Jak mówi sam artysta „żel-art to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsyjną klasyką” możemy się więc spodziewać wspaniałej uczty, łączącej talent, oryginalność i niespotykaną ekspresję malarza. Muzyce zaklętej w obrazach artysty towarzyszyć będzie fortepian oraz klimatyczna aranżacja, o którą jak zawsze przy projektach z cyklu One Night One Art dba osobiście właścicielka showroomu, Pani Małgorzata Małecka. Jak zapowiadają organizatorzy – 8 grudnia w Piasecznie na pewno będzie magicznie.

Jan Kanty Pawluśkiewicz – twórca wszechstronny: utalentowany malarz, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, autor monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych, członek Europejskiej Akademii Filmowej – twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze upodobanie do rysunku wybrał się na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem i grafiką u prof. Krystyny Wróblewskiej. Po raz pierwszy wystawił swoje obrazy w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował 12 serii obrazów, rysunków i grafik. Obecnie ma na koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ W PIASECZNIE - PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ W SHOWROOMIE ART-PASSION

Apartament Art-Passion showroom w Piasecznie to przestrzeń otwarta na ludzi i sztukę. Miejsce z klimatem i dobrą energią, zainicjowane przez jego właścicielkę Małgorzatę Małecką. Partner wystaw z cyklu One Night One Art. TouchofArt.eu – Europejska Galeria Malarstwa reprezentuje ponad 2000 artystów z Polski i Europy. Misją Galerii jest dotykać sztuki oraz czynić ją dostępną dla ludzi, którzy pragną się nią otaczać. W ofercie Galerii znajduje się blisko 50 000 obrazów, wśród których można odnaleźć dzieła zarówno cenionych artystów, jak i obiecujących twórców, którzy dopiero zaczynają podbijać rynek europejskiego malarstwa współczesnego. Galeria Autorska Żel-Art Jana Kantego Pawluśkiewicza założona w 2004 roku przez Katarzynę Cybertowicz, zajmuje się promocją jednego twórcy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 grudnia 2017, 11:00,

Weź udział w wielkiej mikołajkowej zabawie w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czy wszystkie dzieci były w tym roku grzeczne? Zarówno na wzorowych maluchów, jak i nieco bardziej niesfornych czeka wielka niespodzianka. 3 grudnia Centrum Handlowe Auchan Piaseczno zaprasza na wielką zabawę mikołajkową. Wśród atrakcji warsztaty kreatywne oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wstęp wolny!

WEŹ UDZIAŁ W WIELKIEJ MIKOŁAJKOWEJ ZABAWIE W PIASECZNIE

Czym byłyby Mikołajki bez obecności starszego pana z brodą w czerwieni? Również i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o gościach Centrum Handlowego Auchan Piaseczno i spotka się z maluchami, wysłuchując próśb o wymarzone prezenty! Spotkanie będzie uwiecznione na zdjęciach, które goście centrum otrzymają jako pamiątkę. Barwna, bajkowa scenografia wprawi wszystkich iście świąteczny nastój, a pomocne Śnieżynki zadbają, aby wszystkie dzieci miały okazję porozmawiać ze Świętym Mikołajem.

3 grudnia wszyscy chętni wezmą także udział w warsztatach kreatywnych, tworząc barwne dekoracje świąteczne. Bazą do powstania prac będą styropianowe lub gipsowe bombki, które dzieci udekorują brokatem, cekinami, tasiemkami czy piórkami. Kreatywne prace będą doskonałą ozdobą świątecznych choinek lub prezentem dla najbliższych.

Mikołajkowe atrakcje odbędą się 3 grudnia 2017 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Spotkanie ze Świętym Mikołajem i warsztaty będą prowadzone od 12:00 do 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie