Informacje8 grudnia 2017, 18:30,

Jan Kanty Pawluśkiewicz w Piasecznie - przedświąteczne spotkanie ze sztuką w showroomie Art-Passion


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 grudnia 2017 roku w showroomie Art-Passion w Piasecznie odbędzie się wernisaż prac Jana Kantego Pawluśkiewicza. To już trzecia odsłona projektu One Night One Art i kolejna okazja do spotkania ze sztuką na wysokim poziomie. Tym razem w roli głównej muzyka zaklęta w niezwykłych obrazach mistrza nowatorskiej techniki żel-art. Czas i miejsce: 8 grudnia 2017 roku, godz. 19:30, lokal 131 przy ul. Młynarskiej 39 (XIV piętro) w Piasecznie. Organizatorzy wydarzenia: Spółka Art-Passion oraz Europejska Galeria Malarstwa TouchofArt.eu Prezentowane obrazy pochodzą z Galerii Autorskiej Żel-Art Jana Kantego Pawluśkiewicza.

JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ W PIASECZNIE - PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ W SHOWROOMIE ART-PASSION

Showroom Art-Passion stworzony przez Panią Małgorzatę Małecką to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, którym po raz kolejny zawładnie sztuka. Gwiazdą przedświątecznej wystawy będzie wszechstronnie utalentowany Jan Kanty Pawluśkiewicz, który przygotował na tę okazję wyjątkowy zbiór swoich prac wykonanych autorską techniką, wykorzystującą pastelowe i brokatowe żele zawarte w japońskich długopisach. Jak mówi sam artysta „żel-art to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsyjną klasyką” możemy się więc spodziewać wspaniałej uczty, łączącej talent, oryginalność i niespotykaną ekspresję malarza. Muzyce zaklętej w obrazach artysty towarzyszyć będzie fortepian oraz klimatyczna aranżacja, o którą jak zawsze przy projektach z cyklu One Night One Art dba osobiście właścicielka showroomu, Pani Małgorzata Małecka. Jak zapowiadają organizatorzy – 8 grudnia w Piasecznie na pewno będzie magicznie.

Jan Kanty Pawluśkiewicz – twórca wszechstronny: utalentowany malarz, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, autor monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych, członek Europejskiej Akademii Filmowej – twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze upodobanie do rysunku wybrał się na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem i grafiką u prof. Krystyny Wróblewskiej. Po raz pierwszy wystawił swoje obrazy w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował 12 serii obrazów, rysunków i grafik. Obecnie ma na koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ W PIASECZNIE - PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ W SHOWROOMIE ART-PASSION

Apartament Art-Passion showroom w Piasecznie to przestrzeń otwarta na ludzi i sztukę. Miejsce z klimatem i dobrą energią, zainicjowane przez jego właścicielkę Małgorzatę Małecką. Partner wystaw z cyklu One Night One Art. TouchofArt.eu – Europejska Galeria Malarstwa reprezentuje ponad 2000 artystów z Polski i Europy. Misją Galerii jest dotykać sztuki oraz czynić ją dostępną dla ludzi, którzy pragną się nią otaczać. W ofercie Galerii znajduje się blisko 50 000 obrazów, wśród których można odnaleźć dzieła zarówno cenionych artystów, jak i obiecujących twórców, którzy dopiero zaczynają podbijać rynek europejskiego malarstwa współczesnego. Galeria Autorska Żel-Art Jana Kantego Pawluśkiewicza założona w 2004 roku przez Katarzynę Cybertowicz, zajmuje się promocją jednego twórcy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 grudnia 2017, 12:00,

Bajkowy czas zimowy - wystawa twórczości dziecięcej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 grudnia 2017 roku zapraszamy na wernisaż wystawy zimowej prac dzieci z pracowni Wiesławy Nastały–Płaskocińskiej z Przystanku Kultura - Świat Plastyki oraz Barbary Jankowskiej ze Świetlicy Żabka w Żabieńcu. Wernisaż wystawy Bajkowy Czas Zimowy, odbędzie się o godz. 13.00 w Domu Parafialnym św. Anny w Piasecznie. Wystawę oglądać można od 2 grudnia 2017 do 17 stycznia 2018 w godzinach otwarcia Domu Parafialnego.

BAJKOWY CZAS ZIMOWY - WYSTAWA TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie