Artykuł partnerski18 lutego 2020, 13:12,

Jakie buty do ołówkowej spódnicy a jakie do rozkloszowanej?

W dzisiejszych czasach moda pozwala na dużą swobodę, jednak dobrze jest dopasowywać pewne elementy względem siebie, żeby właściwie pasowały do określonego stylu, stroju i dodatków.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Jakie buty do ołówkowej spódnicy a jakie do rozkloszowanej? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie bardzo duża liczba kobiet. Jak dopasować obuwie ze spódnicą, by całość wyglądała efektownie, schludnie i ze smakiem?

1. Stylowe obuwie do ołówkowej spódnicy

2. W jaki sposób dobrać buty do rozkloszowanej spódnicy?

Stylowe obuwie do ołówkowej spódnicy

Ołówkowa spódnica jest elementem garderoby bardzo lubianym przez kobiety. Opływa ona sylwetkę w szczególny sposób, dzięki czemu idealnie podkreśla figurę. Klasycznym połączeniem, które zawsze się sprawdza, będzie ołówkowa spódnica i szpilki damskie. Rolą spódnicy jest wówczas pokreślenie bioder, natomiast butów - wyszczuplenie nóg. W takiej konfiguracji sylwetka prezentuje się bardzo dobrze. Buty szpilki to świetna propozycja dla kobiet, stawiających na sprawdzone rozwiązania. Panie, które nie przepadają za wysokimi obcasami, mogą z kolei skłonić się w kierunku botków. Płaskie botki często łączone są z sukienkami o różnych krojach. To dobry wybór dla miłośniczek wygody. Bardzo modnym rozwiązaniem stało się również łącznie z pozoru w ogóle nie pasujących do siebie stylów. Połączenie butów sportowych z ołówkową spódnicą może być jednak ciekawą opcją. Korzystnie prezentują się trampki, można również zastosować trapery.

W jaki sposób dobrać buty do rozkloszowanej spódnicy?

Mocno rozkloszowane spódnice stanowią kolejny bardzo kobiecy fason. Jako obuwie zawsze sprawdzą się w tym przypadku szpilki. Najlepiej jeżeli zostaną dopasowane kolorystycznie do spódnicy. Czerwone szpilki wraz ze spódnicą o tej samej barwie, to wyrazista i efektowna kreacja, która na pewno przyciągnie spojrzenia wielu osób. W przypadku rozkloszowanych spódnic w stylu retro, sprawdzą się  baleriny damskie. Takie rozwiązanie stawia na sprawdzoną elegancję. Buty nie odstają swoim wyglądem od pozostałej części ubrań. Balerinki się doskonałe w przypadku różnorodnych sytuacji. To bardzo uniwersalne rozwiązanie oraz gwarancja odpowiedniego komfortu noszenia. Do rozkloszowanych spódnic noszonych w okresie zimowym, pasować będą botki na obcasie. Obcas powinien również znaleźć się w przypadku chęci założenia kozaków, sięgających do wysokości kolan. Te na płaskiej podeszwie są bardziej odpowiednie do spódnic o sportowym fasonie. Rozkloszowana spódnica daje wiele możliwości. Warto odkryć swój własny styl.

autor/źródło: royalfashion.pl

Artykuł partnerski15 lutego 2020, 08:43,

Poznaj świat dzięki piłce nożnej!

Futbol to nie tylko najpopularniejszy sport, dobra rozrywka, świetne hobby, czy sposób na spędzanie wolnego czasu. Pasjonując się piłką nożną i klubami piłkarskimi, można rozwijać talenty geograficzne!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Piłką nożną na świecie interesują się miliony, a w trakcie Mistrzostw Świata nawet i miliardy ludzi. Piłkę kopie się w niemal każdym zakątku Ziemi i nie ma znaczenia klimat czy położenie geograficzne. Dlatego bycie futbolowym fanem dostarcza kibicom także wiedzy z zakresu takich dziedzin, jak historia, polityka i geografia. I na tej ostatniej chcemy się skupić.

Nazwy klubów nieprzypadkowe

Dobra znajomość klubów piłkarskich może nieść ze sobą wiele korzyści. Jeżdżąc na wakacje czy rozmawiając ze znajomymi, możemy mieć pojęcie o wielu miejscach, o których pewnie nie słyszelibyśmy, gdyby nie piłka nożna. Każdy klub jest przywiązany do danego miasta i danego regionu, jest zakorzeniony w kulturze i czymś się wyróżnia. Znając nawet pobieżnie historię klubów, znamy dane miejsce. W Polsce wiele, jeśli nie większość klubów, ma nazwy nawiązujące do działalności w danym mieście czy okręgu. Kompletnie nie wiedząc nic o danym mieście, na podstawie klubu  jesteśmy w stanie określić, z czego dane miejsce słynęło lub słynie. Przykłady? Każdy klub o nazwie GKS, czyli Górniczy Klub Sportowy jest powiązany z przemysłem górniczym, podobnie jak choćby Górnik Zabrze. Miedź Legnica, Zagłębie to także kluby związane z przemysłem wydobywczym. Przemysł najczęściej miał wpływ na powstawanie klubów. Stal Stalowa Wola, Stal Mielec, Hutnik Kraków, Ursus Warszawa, Broń Radom, Pelikan Łowicz. Można by długo wymieniać.

Miasta szerzej nieznane

To, że dzięki futbolu poznajemy dane miasto to jedno. Poza tym w wielu przypadkach poznajemy w ogóle dane miasto i możemy się dowiedzieć, gdzie ono leży. Taka wiedza poszerza nasze horyzonty, ale także przyda się podczas podróży. W tym przypadku możemy mówić o miastach w Polsce, ale i za granicą. Śledząc rozgrywki w niższych ligach naszych sąsiadów, możemy sporo się nauczyć i poznać małe społeczności miejskie. Mecze reprezentacji Polski z innymi reprezentacjami to idealny moment na poznanie ważnych miast w danych krajach, co przydaje się np. w popularnych teleturniejach, gdzie pytania z dziedziny geografii padają bardzo często.

Egzotyczne  i odległe ligi

Sporo wiedzy o państwach, miastach, czy ligach dostarczają także zakłady sportowe. Bukmacher STS jako polski lider branży ma bardzo bogatą ofertę piłki nożnej. Fani futbolu mogą obstawiać, ale i co nieco dowiedzieć się o ligach i klubach m.in. w Azerbejdżanie, Bahrajnie, Indiach, Gwatemali, Kamerunie, Kostaryce, Tanzanii, czy w Zambii. Jak widać, stawiać kupony można nie tylko na najpopularniejsze ligi w Europie, ale także na „kompletną egzotykę”. Zainteresowanie sportem rozwija i wiedza ta może nam się niejednokrotnie przydać w życiu.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

autor/źródło: sts.pl / fot. shutterstock.com