Artykuł partnerski1 kwietnia 2020, 13:24,

Jaką karmę zaleca się dla psów rasy Border collie

Jaką karmę zaleca się dla psów rasy Border collie

Psy rasy border collie od lat uważane są za najbardziej inteligentne psy świata. Znane są przede wszystkim jako doskonałe psy pasterskie, które potrafią być skuteczne i stanowcze.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W kontakcie z człowiekiem border collie zamienia się w przyjaznego, ufnego i wesołego towarzysza, dlatego rasa ta nie nadaje się na psa stróżującego. Dlaczego border collie są tak popularną rasą psów i w jaki sposób należy je pielęgnować i karmić?

Border collie, czyli wesoły, energiczny i przyjacielski pies

Przedstawicieli bordercollie kojarzymy sobie głównie z psem, który zajęty jest zaganianiem stada i bieganiem po wielkim pastwisku. Rasa ta potrzebuje ekstremalnie dużo ruchu i zajęcia, ponieważ instynkt pracy ze stadem i ciągłego poruszania się jest u nich bardzo silny. Ich wylewności i potrzeba ciągłej zabawy może być dla niektórych męcząca, dlatego trzeba brać to pod uwagę przy wyborze psa rasy border collie. Psy te podbijają YouTube filmikami, na których wykonują razem ze swoimi właścicielami niezliczone i często bardzo skomplikowane sztuczki. Warto zaznaczyć, że psy te są tak inteligentne, że z łatwością uczą się nowych trików i bardzo chętnie je wykonują.

Bordercollie musi mieć stałe zajęcie, ponieważ jego charakter nie pozwala mu na leżenie na kanapie. Wymóg ten jest często bardzo trudny do spełnienia, ponieważ nawet bardzo długi spacer nie jest w stanie go zmęczyć (często w przeciwieństwie do właściciela), dlatego trzeba mu także zapewnić sporą dawkę wysiłku umysłowego. Pozostawiony sam sobie, będzie szukał ujścia swojej energii, co zaowocować może ucieczką, brakiem posłuszeństwa, a także niszczeniem wielu rzeczy. Bardzo silny instynkt każe mu cały czas zaganiać stada i nieważne czy będą to ptaki, owce, ludzie, czy nawet samochody, dlatego przy ruchliwej ulicy najlepiej trzymać Border Collie na smyczy.

Historia rasy

Bordercollie najprawdopodobniej wywodzą się od psów, które przywieźli Rzymianie podczas podboju Wysp Brytyjskich. Po upadku Cesartswa Rzymskiego na wyspy dotarli wikingowie, którzy przywieźli ze sobą szpice pilnujące pastwisk. Po skrzyżowaniu z psami Rzymian powstała rasa szybka, zwinna i bardzo inteligentna.

Odżywianie i sposoby pielęgnacji

Psy rasy border colliesą niezwykle energiczne, a co za tym idzie, spalają mnóstwo kalorii, dlatego najlepsza jest dla nich karma dla psów aktywnych. Znaleźć ją można w wielu sklepach internetowych, takich jak krakvet.pl. Jeżeli chodzi o pielęgnację, to psy tej rasy wyczesuje się raz w tygodniu za pomocą grzebienia z obrotowymi zębami, filcaka, czyli narzędzia służącego do rozczesywania kołtunów oraz gęstej metalowej szczotki.

 Borde collie są bardzo energiczne, towarzyskie i wesołe, dlatego mogą być świetnymi i wiernymi przyjaciółmi rodzin.

autor/źródło: krakvet.pl.

Napisz komentarz

Informacje27 marca 2020, 07:32,

Kalorie w plackach ziemniaczanych. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w plackach ziemniaczanych. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność placków ziemniaczanych. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w plackach ziemniaczanych pochodzą w 9% z białka, 41% z węglowodanów i 49% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają placki ziemniaczane, ile ważą placki ziemniaczane lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w plackach ziemniaczanych, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Potato pancakes - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy makaron ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Placki ziemniaczane - kalorie i wartości odżywcze

Placki ziemniaczane zawierają 268 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) to około 121 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 17 minut, pływać przez 14 minut lub biegać przez 12 minut.

Czy placki ziemniaczane są tuczące i czy powninno się je jeść na diecie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w plackach ziemniaczanych stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii produktów gotowych pod względem kaloryczności. Spożywanie placków ziemniaczanych wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w plackach ziemniaczanych?

Placki ziemniaczane zawierają 6.08 g białka na 100g.
Średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) zawiera ok. 2.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w plackach ziemniaczanych?

Placki ziemniaczane zawierają 27.81 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) zawiera ok. 12.5 g węglowodanów.

Ile ważą placki ziemniaczane?

Średniej wielkości placki ziemniaczane (część jadalna po obraniu) waży ok. 45g.

Ile błonnika jest w plackach ziemniaczanych?

Placki ziemniaczane zawierają w sobie 3.3 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości placki ziemniaczane (45 g) zawiera ok. 1.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie