Informacje4 lipca 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w pasztecie? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w pasztecie? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność pasztetu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w pasztecie pochodzą w 15% z białka, 6% z węglowodanów i 79% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma pasztet, ile waży pasztet lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w pasztecie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pate - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Pasztet - kalorie i wartości odżywcze

Pasztet zawiera 221 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g pasztetu można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 11.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 31 minut, pływać przez 26 minut lub biegać przez 22 minuty.

Czy pasztet tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w pasztecie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii produktów gotowych. Spożywanie pasztetu wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w pasztecie?

Pasztet zawiera 8.1 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w pasztecie?

Pasztet zawiera 3.5 g węglowodanów na 100g.

Ile waży pasztet?

Jesteśmy w trakcie ważenia pasztetu. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g pasztetu.

Ile błonnika jest w pasztecie?

Pasztet zawiera w sobie 0.4 g błonnika na 100g.
100g pasztetu zawiera ok. 0.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje3 lipca 2020, 07:32,

Ile kalorii ma papryka? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma papryka? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność papryki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w papryce pochodzą w 13% z białka, 78% z węglowodanów i 9% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma papryka, ile waży papryka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w papryce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pepper - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Papryka - kalorie i wartości odżywcze

Papryka zawiera 31 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości papryka (200 g) to około 62 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości papryka (200 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 3 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 9 minut, pływać przez 7 minut lub biegać przez 6 minut.

Czy papryka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w papryce jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii warzyw. Spożywanie papryki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w papryce?

Papryka zawiera 0.99 g białka na 100g.
Średniej wielkości papryka (200 g) zawiera ok. 2 g białka.

Ile węglowodanów jest w papryce?

Papryka zawiera 6.03 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości papryka (200 g) zawiera ok. 12.1 g węglowodanów.

Ile waży papryka?

Średniej wielkości papryka (część jadalna po obraniu) waży ok. 200g.

Ile błonnika jest w papryce?

Papryka zawiera w sobie 2.1 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości papryka (200 g) zawiera ok. 4.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 14% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie