Informacje19 czerwca 2021, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w mrożonych malinach? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w mrożonych malinach? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność malin mrożonych. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mrożonych malinach pochodzą w 8% z białka, 82% z węglowodanów i 10% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Frozen raspberries)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają maliny mrożone lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mrożonych malinach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Maliny mrożone - kalorie i wartości odżywcze

Maliny mrożone zawierają 52 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Czy piwo imbirowe ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Przykładowo garść malin mrożonych (60 g) to około 31 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść malin mrożonych (60 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy maliny mrożone tuczą i czy można je jeść na diecie?

Zawartość kalorii w mrożonych malinach jest najwyższa wśród wszystkich produktów z kategorii produkty mrożone. Spożywanie malin mrożonych wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród produkty mrożone.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mrożonych malinach?

Maliny mrożone zawierają 1.2 g białka na 100g.
Garść malin mrożonych (60 g) zawiera ok. 0.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w mrożonych malinach?

Maliny mrożone zawierają 11.94 g węglowodanów na 100g.
Garść malin mrożonych (60 g) zawiera ok. 7.2 g węglowodanów.

Ile ważą maliny mrożone?

Garść malin mrożonych waży ok. 60g.

Ile błonnika jest w mrożonych malinach?

Maliny mrożone zawierają w sobie 6.5 g błonnika na 100g.
Garść malin mrożonych (60 g) zawiera ok. 3.9 g błonnika. Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski23 czerwca 2021, 11:08,

Wysoki cholesterol a odpowiednia dieta

Wysoki cholesterol a odpowiednia dieta

Wysoki poziom cholesterolu LDL wzmaga odkładanie się blaszki miażdżycowej, co zwiększa ryzyko wystąpienia choroby układu krążenia. W jaki sposób przeciwdziałać hipercholesterolemii? W obniżeniu stężenia „złego” cholesterolu we krwi pomoże właściwa dieta. Jakich produktów powinno znaleźć się jak najwięcej na talerzu? Od której żywności lepiej stronić, by moc cieszyć się dobrym zdrowiem?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Podwyższony cholesterol – jakich produktów unikać?

Na wzrastanie stężenia cholesterolu LDL we krwi wpływają przede wszystkim nasycone kwasy tłuszczowe. Wspomniane substancje obecne są w wędlinach, tłustych mięsach i nabiale, serach żółtych, maśle, smalcu, podrobach oraz parówkach. Również olej kokosowy i palmowy zawierają nasycone kwasy tłuszczowe.

Poza wspomnianymi substancjami zwiększeniu poziomu cholesterolu LDL we krwi sprzyja spożywanie tłuszczów trans (izomerów trans kwasów tłuszczowych nienasyconych). Zawarte są one w utwardzonych tłuszczach roślinnych i wszystkich produktach stworzonych na ich bazie: wysoko przetworzonej żywności, słonych przekąskach, daniach typu instant, czekoladowych słodyczach, wafelkach, kruchych ciastkach, gotowych wypiekach, pieczywie cukierniczym oraz fast foodach. Aby utrzymać optymalny poziom cholesterolu we krwi, najlepiej unikać zatem produktów z nasyconymi kwasami tłuszczowymi oraz tłuszczami trans.

Dieta przy wysokim cholesterolu – co jeść, by obniżyć poziom „złego” cholesterolu?

Zachowaniu prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi sprzyja nie tylko unikanie określonych pokarmów, ale też spożywanie produktów wpływających korzystnie na profil lipidowy poprzez podniesienie poziomu HDL i obniżenie LDL. Codzienna dieta powinna dostarczać wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, jednonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz błonnika pokarmowego rozpuszczalnego w wodzie. W jakich produktach znajdziemy te substancje? Korzystne dla zdrowia kwasy tłuszczowe obecne są w orzechach, tłustych rybach morskich i olejach roślinnych (np. oliwie czy oleju rzepakowym). Błonnika pokarmowego dostarczą z kolei owoce (przede wszystkim jabłka), warzywa, rośliny strączkowe oraz pełnoziarniste produkty zbożowe.

Na profil lipidowy pozytywnie wpłyną także stanole i sterole roślinne. W niewielkich ilościach zawarte są w pestkach słonecznika, ziarnach sezamu i części olejów. Ponadto wzbogaca się nimi produkty takie jak jogurty czy margaryny.

Leki na wysoki cholesterol

Jeżeli odpowiednia dieta nie zdoła wystarczająco obniżyć poziomu cholesterolu LDL, stosuje się leki na receptę lub bez recepty takie jak tabletki na cholesterol. Przyjmowanie tego typu preparatów należy najpierw skonsultować z lekarzem. Po przeprowadzeniu wywiadu rodzinnego, wykonaniu i przeanalizowaniu badań oraz sprawdzeniu zdrowia pacjenta lekarz zaleca stosowanie określonych środków. W niektórych przypadkach terapia farmakologiczna nie jest konieczna i wystarczy sama zmiana trybu życia oraz zmodyfikowanie diety pod względem wcześniej opisanych składników.

Leki na cholesterol powinny być przyjmowane długotrwale. Nie należy odstawiać ich tuż po unormowaniu się poziomu wspomnianego związku chemicznego. Jeżeli zaprzestanie się przyjmowania leków, stężenie cholesterolu ponownie się podniesie. Ponadto należy pamiętać, że żadne preparaty nie zastąpią odpowiedniej diety. Stosowanie farmaceutyków nie zwalania z unikania szkodliwych produktów takich jak tłuste mięsa czy fast foody.

Nie należy lekceważyć wysokiego stężenia cholesterolu LDL we krwi, dlatego że zwiększa ono ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Aby unormować poziom substancji w organizmie, konieczne jest stosowanie zdrowej, zrównoważonej diety oraz wystrzeganie się żywności zawierającej tłuszcze trans oraz nasycone kwasy tłuszczowe. W określonych przypadkach konieczne może okazać się dodatkowe obniżanie poziomu cholesterolu lekami – ich stosowanie zawsze należy skonsultować z lekarzem.

autor/źródło: drmax.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie