Informacje7 grudnia 2019, 07:31,

Jaka jest zawartość kalorii w kozibrodzie? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w kozibrodzie? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność kozibrodu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kozibrodzie pochodzą w 15% z białka, 83% z węglowodanów i 2% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kozibród, ile waży kozibród lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kozibrodzie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Salsify - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w karczochu. Dane zasakakują

Kozibród - kalorie i wartości odżywcze

Kozibród zawiera 82 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości kozibród (125 g) to około 103 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości kozibród (125 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 5 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 15 minut, pływać przez 12 minut lub biegać przez 10 minut.

Czy kozibród tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w kozibrodzie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii warzyw. Spożywanie kozibrodu wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kozibrodzie?

Korzenie kozibrodu zawierają 3.3 g białka na 100g.
Średniej wielkości kozibród (125 g) zawiera ok. 4.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w korzeniach kozibrodu?

Korzenie kozibrodu zawierają 18.6 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości kozibród (125 g) zawiera ok. 23.3 g węglowodanów.

Ile waży kozibród?

Średniej wielkości kozibród (część jadalna po obraniu) waży ok. 125g.

Ile błonnika jest w korzeniach kozibrodu?

Korzenie kozibrodu zawierają w sobie 3.3 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości kozibród (125 g) zawiera ok. 4.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 14% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje6 grudnia 2019, 07:31,

Sprawdzamy wartość energetyczną mięsa z kaczki. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdzamy wartość energetyczną mięsa z kaczki. Sprawdź ile ma kalorii

Sprawdziliśmy kaloryczność mięsa z kaczki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mięsie z kaczki pochodzą w 11% z białka, 0% z węglowodanów i 89% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma mięso z kaczki, ile waży mięso z kaczki lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mięsie z kaczki, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Duck - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w karczochu. Dane zasakakują

Mięso z kaczki - kalorie i wartości odżywcze

Mięso z kaczki zawiera 404 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 17% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g mięsa z kaczki można porównać do kalorii, które zawiera np. 7.5 jabłek, 5 szklanek coli, 4 plastry sera żółtego, 3.5 kromki chleba, 3 szklanki mleka, 21 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 58 minut, pływać przez 48 minut lub biegać przez 41 minut.

Czy mięso z kaczki tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mięso z kaczki to produkt o wysokiej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii mięs i wędlin). Spożywanie mięsa z kaczki wydaje się być mało optymalnym wyborem dla osób na diecie. Łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs i wędlin.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mięsie z kaczki?

Mięso z kaczki zawiera 11.49 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w mięsie z kaczki?

0 g węglowodanów - mięso z kaczki nie zawiera węglowodanów.

Ile waży mięso z kaczki?

Jesteśmy w trakcie ważenia mięsa z kaczki. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g mięsa z kaczki.

Ile błonnika jest w mięsie z kaczki?

0 g błonnika - mięso z kaczki nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie