Informacje1 kwietnia 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w galaretce? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w galaretce? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność galaretki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w galaretce pochodzą w 8% z białka, 92% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma galaretka, ile waży galaretka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w galaretce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Jelly - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma pstrąg? Nie uwierzysz

Galaretka - kalorie i wartości odżywcze

Galaretka zawiera 60 kcal na 100g.

Przykładowo łyżeczka galaretki (10 g) to około 6 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżeczka galaretki (10 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy galaretka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Galaretka to produkt o jednej z najniższych zawartości kalorii wśród słodyczy. Spożywanie galaretki wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród słodyczy.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w galaretce?

Galaretka zawiera 1.22 g białka na 100g.
Łyżeczka galaretki (10 g) zawiera ok. 0.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w galaretce?

Galaretka zawiera 14.19 g węglowodanów na 100g.
Łyżeczka galaretki (10 g) zawiera ok. 1.4 g węglowodanów.

Ile waży galaretka?

Łyżeczka galaretki waży ok. 10g.
Szklanka galaretki waży ok. 205g.

Ile błonnika jest w galaretce?

0 g błonnika - galaretka nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski5 kwietnia 2020, 09:14,

Zainwestuj w instalację fotowoltaiczną i zostań prosumentem

Zainwestuj w instalację fotowoltaiczną i zostań prosumentem

Kiedy już Twoja instalacja fotowoltaiczna zostanie zamontowana czeka Cię jeszcze jeden, ostatni element – osiągnięcie statusu prosumenta. Prosument to takie połączenie producenta i konsumenta. To konsument, który produkuje energię elektryczną na własne potrzeby. Dlaczego ważne jest, abyś stał się prosumentem i jak to zrobić? Przede wszystkim jako klient Solenergi nie musisz się tym przejmować. Zajmiemy się tym za Ciebie. Jeśli jednak chciałbyś wiedzieć jak i dlaczego to zrobimy to zapraszamy do dalszej lektury.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Prosument – jak nim zostać?

Energia elektryczna, którą produkuje Twoja instalacja w pierwszej kolejności idzie na Twoje bieżące potrzeby. Kiedy jednak produkujesz jej więcej niż w danym momencie potrzebujesz falownik wysyła ją do Twojego dostawcy energii elektrycznej. Abyś mógł ją wysyłać do dostawcy energii musisz mu zgłosić, że zakupiłeś instalację fotowoltaiczną. Standardowo Twoja instalacja elektryczna podłączona jest do licznika, który mierzy energię wchodzącą do Twojej instalacji. Po zgłoszeniu instalacji fotowoltaicznej, w ciągu 30 dni, Twój dostawca prądu wymieni Twój licznik na dwukierunkowy. Taki licznik mierzy nie tylko prąd, który pobierasz, ale również ten, który oddajesz. Ostatnim elementem jest podpisanie umowy z dostawcą prądu na nowych warunkach.

Prosument – dlaczego mam nim zostać?

Pewnie zastanawiasz się po co Ci dostawca prądu, skoro masz mieć swoją produkcję prądu. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna zaspokoi Twoje roczne potrzeby. Nie znaczy to, że zawsze będziesz w stanie wyprodukować energię elektryczną, której w danym momencie potrzebujesz. Dobrze dobrana instalacja będzie generowała ilość prądu podobnie do tej przedstawionej na poniższym wykresie. Szara linia przedstawia średnie, miesięczne zapotrzebowanie.

Jak widzisz podczas 5 na 12 miesięcy Twoja instalacja będzie produkowała mniej niż wyniesie Twoje zużycie. Jednak nadal, rocznie, instalacja zaspokoi w pełni Twoje potrzeby. Jest to możliwe dzięki obowiązującym przepisom i Twojej nowej umowie z dostawcą prądu

Prąd, który produkuje Twoja instalacja w pierwszej kolejności idzie na bieżące zużycie, a nadwyżka wędruje do Twojego dostawcy energii. Twój dostawca „magazynuję” Twoją energię i pozwala Ci potem, przez 12 miesięcy, odebrać 80% z tego co do niego przesłałeś. Brakujące 20% to opłata za „magazynowanie”. Dzięki temu nie musisz robić instalacji, która zaspokajałaby Twoje potrzeby w każdym miesiącu. Byłoby to dużo droższe i oznaczałoby oddawanie bardzo dużych ilości prądu latem, a tak to co wyprodukujesz w miesiące letnie odbierzesz zimą. Twój bilans rozliczeniowy z dostawcą energii wyniesie 0, czyli nie płacisz opłat zmiennych, a pozostają tylko opłaty stałe, czyli 10-20 zł/miesiąc. Jesteś prosumentem.

Zaufaj sprawdzonemu partnerowi.

Jak widzisz dzięki obecnym przepisom Twoja instalacja może być jeszcze bardziej opłacalna. Dzięki współpracy z nami z kolei nie musisz w ogóle martwić się o to co tu napisaliśmy. Zapraszamy do pozostawienia swoich danych w formularzu na stronie kontakt. Doradca Solenergi skontaktuje się z Tobą, dopasuje instalację idealną dla Twoich potrzeb, a potem, w Twoim imieniu, załatwimy zmianę licznika na dwukierunkowy i uruchomienie instalacji.

www.solenergi.pl

autor/źródło: solenergi.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie