Informacje25 października 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w croissancie? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność croissanta. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w croissancie pochodzą w 8% z białka, 45% z węglowodanów i 47% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Croissant)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma croissant lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w croissancie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Croissant - kalorie i wartości odżywcze

Croissant zawiera 406 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Jaka jest zawartość kalorii w brokule? Sprawdziliśmy

Przykładowo średniej wielkości croissant (55 g) to około 223 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości croissant (55 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 11.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 32 minuty, pływać przez 26 minut lub biegać przez 22 minuty.

Czy croissant tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w croissancie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii słodyczy. Spożywanie croissanta wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród słodyczy.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w croissancie?

Croissanty zawierają 8.2 g białka na 100g.
Średniej wielkości croissant (55 g) zawiera ok. 4.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w croissantach?

Croissanty zawierają 45.8 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości croissant (55 g) zawiera ok. 25.2 g węglowodanów.

Ile waży croissant?

Średniej wielkości croissant (część jadalna po obraniu) waży ok. 55g.

Ile błonnika jest w croissantach?

Croissanty zawierają w sobie 2.6 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości croissant (55 g) zawiera ok. 1.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Artykuł partnerski30 października 2020, 06:47,

Jak uzyskać pomoc psychologiczną w dobie epidemii

Seksualność ludzka jest złożona i wielowymiarowa. Nie wystarczy zadbać jedynie o aspekty biologiczne, by osiągnąć pełnię satysfakcji. W tej sferze życia liczą się również psychika człowieka. W dobie epidemii pomoc medyczna jest w dużym stopniu ograniczona, jednak nie oznacza to, że problemy przestały istnieć. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy, rozważ opcje, które w tym trudnym czasie oferują specjalistyczne gabinety. Szybkie działanie jest gwarancją sukcesu!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Seksuolog i psycholog online – natychmiastowa pomoc

W tym trudnym czasie warto zwrócić się o pomoc do poradni, która oferuje szeroko rozumianą usługę porad online. Takie usługi proponuje Poradnia Harmonia (https://poradnia-harmonia.pl/pomoc-on-line/seksuolog-online/). Forma spotkania dostosowana jest do potrzeb i oczekiwań klientów – bez problemu wybierzesz tę dogodną dla siebie. Dzięki temu w dyskretny sposób i od ręki uzyskasz pomoc doświadczonego seksuologa, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.

Badania pokazują, że skuteczność terapii nie zmniejsza się w zależności od formy kontaktu. Możesz zatem skontaktować się z poradnią telefonicznie, mailowo lub odbyć wirtualne spotkanie przez Skype, co jest namiastką tradycyjnej wizyty w gabinecie. Seksuolog online zdiagnozuje przyczyny Twoich problemów, a następnie zaproponuje odpowiednią pomoc. Pierwsza wizyta przybiera z reguły formę konsultacyjno-informacyjną, na której zostaniesz poinformowany o dalszych możliwościach współpracy.

Może się zdarzyć, że skrępowanie i zawstydzenie nie pozwoli Ci przełamać granicy rozmowy twarzą w twarz. W takim przypadku skorzystaj z rozmowy telefonicznej. Takie opcje są również dostępne w ofercie poradni (kliknij, by dowiedzieć się więcej: https://poradnia-harmonia.pl/pomoc-on-line/psycholog-online/). Dla poprawienia komfortu możesz też skorzystać z porady e-mail. Wybierz kompetentnych specjalistów, którzy wiedzą, jak udzielić profesjonalnej pomocy niezależnie od sposobu kontaktu.

Kto może skorzystać z porady seksuologa online?

Pomoc online to alternatywa, którą specjaliści kierują do każdej osoby borykającej się z problemami. Obecnie większość czasu spędza się w domu. Część osób pracuje także w trybie home office. Może to nasilać występujące już trudności i wpływać na napiętą atmosferę. Nie warto odkładać wizyty na później – porady online zostały stworzone po ty, byś zapewnić Ci natychmiastową pomoc w dogodnych dla Ciebie warunkach.

Problemy o podłożu seksualnym i płciowym warto rozwiązywać przy pomocy specjalistów. Wszelkie zaniedbania na tej płaszczyźnie znacznie osłabiają relacje międzyludzkie, o które w tym szczególnie trudnym czasie warto wyjątkowo się zatroszczyć. Poradnia Harmonia pomoże każdemu, również Tobie!

autor/źródło: poradnia-harmonia.pl