Informacje28 marca 2015, 10:00,

JAK TO DRZEWIEJ BYWAŁO - spacer z przewodnikiem Stanisławem Hofmanem po Piasecznie

Serdecznie zapraszam na spacer z przewodnikiem Stanisławem Hofmanem, z cyklu JAK TO DRZEWIEJ BYWAŁO pod tytułem Sezon czas zacząć. Spacer odbędzie się 28 marca 2015 roku (sobota). Zbiórka chętnych o godzinie 10.00, na Placu Piłsudskiego (Rynku) przed Ratuszem w Piasecznie. Spacer potrwa około dwie godziny. Impreza jest bezpłatna. Planowane jest przejście następującą trasą: ul. Kościelna, ul. Nadarzyńska, ul. Kniaziewicza, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, ul. Świętojańska. Zapraszamy na spacer z przewodnikiem.

Piotr Prawucki

Martin, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=5175&start=30
Informacje27 marca 2015, 19:00,

Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści - Czarodzieje Słowa w Piasecznie

27 marca 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści CZARODZIEJE SŁOWA pn.: Skarby Czarodziejskiego Bębna. Usłyszymy prastare historie rodem z Afryki i mądrości zawarte w ludowych baśniach z ust jednego z najlepszych opowiadaczy w Burkina Faso. Nie zabraknie śmiechu i zabawy. Występują: Alassane Baguian oraz Michał Malinowski. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49. Wstęp wolny.

Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści - Czarodzieje Słowa w Piasecznie

Skarby Czarodziejskiego Bębna - przedstawienie opowieści w ramach Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści CZARODZIEJE SŁOWA. Usłyszymy prastare historie rodem z Afryki i mądrości zawarte w ludowych baśniach z ust jednego z najlepszych opowiadaczy w Burkina Faso. Nie zabraknie śmiechu i zabawy. Występują: Alassane Baguian oraz Michał Malinowski. Alassane Baguian dit Petit Menteur - czarodziej słowa z Burkina Faso to jeden z najbardziej utalentowanych młodych opowiadaczy na kontynencie afrykańskim. W jego historiach są przekazywane wielopokoleniowe mądrości ludów Afryki Zachodniej. Bajarz pochodzi z Ouagadougou stolicy Burkina Faso z plemienia Mossi, jednego z najliczniejszych w tamtym regionie. Swą historię opowiadania rozpoczął w 1997 roku w radiu i w telewizyjnym programie "Dobrej Niedzieli" (fr. "Bon dimanche"). Początkowo pracował jako wolontariusz, jednak później stało się to jego pasją, w której odkrył swoje powołanie. Obecnie Alassane regularnie występuje w Ouagadougou oraz za granicą. Dzięki zaskakującej bystrości, refleksowi i błyskotliwości opowiadania przylgnął do niego przydomek "Petit Menteur" (z fr. "Mały Kłamczuszek"). Jego opowieści to nie tylko słowa, ale barwny, głośny, dynamiczny spektakl, pełen gestów, muzyki i tańca. Allasan podczas swoich wystąpień gra na tradycyjnych instrumentach: bębnach, ksylofonie czy afrykańskiej lutni. Tańczy i śpiewa w trzech rdzennych afrykańskich językach, a publiczność jak zahipnotyzowana powtarza wraz z nim kilka słów refrenu. Jego żywa interpretacja tradycyjnych, ale i uniwersalnych motywów nadaje im zupełnie nowy wymiar. Porywa słuchaczy nawiązując z nimi od pierwszych wypowiedzianych słów niesamowitą więź. Nawet prosta opowieść o trzech kózkach jest w stanie wywołać silne emocje i sprowokować publiczność do żywej reakcji i włączenia się w nurt opowieści.... Mango Bisap to zespół młodych artystów pochodzących z plemion Bobo i Bogole z Afryki Zachodniej. Prezentują tradycyjne afrykańskie pieśni, muzykę oraz tańce. Pomimo młodego wieku zachwycają publiczność swoimi występami, które przenoszą widzów w magiczny świat afrykańskiej kultury.

Festiwal Czarodzieje Słowa 2015 - opowieści pozwalają poznać świat lepiej niż niejeden teleskop, dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym najmłodszych, pomagamy im poznać świat i uczyć się w inspirujący, ciekawy sposób. Naukowe zagadki Szeherezady, a także opowieści z dziedziny matematyki, chemii, biologii i wielu innych przedmiotów, pokazują najmłodszym, ze nauka może być ciekawym i inspirującym przeżyciem i niezwykłą przygodą. Multidyscyplinarne opowiadania, które łączą w sobie inspiracje naukami ścisłymi, humanistycznymi i pełną paletą działań kreatywnych, pomagają znaleźć właściwą, dostosowaną indywidualnie metodę nauki i poznawania świata. Dzięki zastosowaniu autorskiej metody opowiadania MuBaBaO, uczestnicy Festiwalu będą mieli szansę na kreatywne spędzenie czasu, rozbudzenie w sobie zmysłu tworzenia i kreacji, jak również zbudowanie nowych umiejętności pozyskiwania wiedzy, którą mogą wykorzystać, ucząc się i przygotowując do kolejnych naukowych wyzwań. W ramach warsztatów MuBaBaO proponuje warsztaty opowiadania autorską metodą MuBaBaO oraz szereg inspirujących przedstawień i opowieści ze świata nauki!

Martin, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=6442