Informacje4 listopada 2007, 00:00,

Jak sobie radzić ze smutkiem - warsztaty w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl zaprasza serdecznie na warsztaty: Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą. Warsztat odbędzie się w czwartek, 8 listopada 2007 roku, w godzinach od 18:00 do 21:00 w Filii Konstancińskiego Domu Kultury, przy ulicy Sobieskiego 6, Konstancin-Jeziorna. Wstęp na warsztaty jest wolny.

Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą
kliknij, aby powiększyć plakat

Warsztat: Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą, jest dla kobiet, które szukają swojego miejsca w życiu i wiedzą, że zawsze jest czas na rozwój i nowe wyzwania. Warsztaty poprowadzi psycholog: Monika Gołębiewska. Zapraszamy na warsztaty dla kobiet w KDK Konstancin.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje5 listopada 2007, 00:00,

Kontrasty wystawa stypendystów Ośrodka Kultury Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na wernisaż, wystawę fotografii stypendystów Ośrodka Kultury w Piasecznie, pod tytułem Kontrasty. Wystawa Kontrasty odbędzie się w najbliższy piątek, 9 listopada 2007 roku, o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie.

Kontrasty wystawa fotografii stypendystów Ośrodka Kultury w Piasecznie

Podczas wystawy będzie można obejrzeć fotografię autorstwa: Michała Jelińskiego i Piotra Kalbarczyka. Podtytuł wystawy Kalbarczyka brzmi: KULT żYCIA, natomiast Jelińskiego: PEJZAż. Poniżej zamieszczamy kilka słów od samych autorów, które otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Kult życia Piotr Kalbarczyk: Całe życie wychowywałem się w Piasecznie: przedszkole, podstawówka, liceum. Tutaj mijały moje lata, wśród przyjaciół, harcerzy, w teatrze NNT, i prawie cały czas w Ośrodku Kultury. Wszystko było ze sobą spójne, przenikało się, zazębiało kształtując moją osobowość. Od najmłodszych lat marzyłem o studiowaniu architektury, nie do końca wiedząc, co kryje się za kurtyną artyzmu a jednocześnie techniki i "magii". Marzyłem i działałem. Miałem oparcie w rodzicach oraz dziadku, który po dziś dzień mnie inspiruje swoim podejściem do życia. Ośrodek Kultury okazał się źródłem doświadczeń na tle kultury, sztuki, teatru oraz literatury. Teraz studiuję architekturę, tak jak sobie wymarzyłem jako ośmio a może dziewięcioletni chłopiec. Interesuję się malarstwem, grafiką, a przede wszystkim fotografią. Uwielbiam robić zdjęcia ludzi, portretować, łapać ich w momentach ważnych, bądź też mniej istotnych, gdy są zamyśleni, nieobecni, gdy czuć jak żyją, gdy istnieją w jednym momencie ze mną.

Pejzaż Michał Jeliński: Moja wrażliwość rozwija się w obcowaniu z naturą. W przyrodzie lubię ciszę. Zdjęcia są próbą ukazania czystych wrażeń i wyjścia poza zewnętrzny obraz, poszukiwaniem jedności na styku zjawisk i materii. Obrazy mogą uruchomić wyobraźnię, budzić skojarzenia, być bodźcem do marzeń. W ten sposób następuje ich rewitalizacja. Nie są to już fragmenty krajobrazów, ale oddzielne byty. Odbiorca może stworzyć swój własny byt, często daleki od pierwotnych wrażeń fotografa. W tym momencie odbiorca staje się twórcą wchodzącym w głęboki kontakt z przedstawionym obrazem. Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii stypendystów Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno